400 bini aşan nüfusuyla Şanlıurfa’nın en büyük ilçesi Eyyübiye’de, halkın talepleri doğrultusunda yatırımlar yapılmaya devam ediyor. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un ilçeye kazandırdığı yaşam alanlarından biri olan Batıkent Tematik Parkı da bu çerçevede misafirlerini ağırlamak için gün sayıyor.

16 bin metrekarelik alana sahip proje sahasında, bölgede yaşayan gençlerin eğitimine önemli katkılar sunacak eğitim otağı, taziye, düğün ve farklı etkinlerin yapılabileceği çok amaçlı salon, çocuk oyun alanları, süs havuzları, yürüyüş yolları ve çok farklı bitki türlerinin yer alacağı bir botanik park ve başta tenis olmak üzere farklı sportif etkinliklerin yapılabileceği bir tenis kortu bulunuyor.

Zırhlı Tugay Komutanlığı arasında eğitim protokolü imzalandı Zırhlı Tugay Komutanlığı arasında eğitim protokolü imzalandı

Hem ilçedeki yeşil alan miktarını artırmak hem de halkın ihtiyaçlarını karşılayabileceği yaşam alanları oluşturmak için projeler geliştiren Başkan Mehmet Kuş, benzer çalışmaları ilçenin farklı mahallelerinde de hayata geçirmeye devam ediyor.