Dün Besni’ye gelen Ali Erdemoğlu, ilçe Kaymakamı Çağlar Partal ile birlikte yapılması planlanan arsa üzerinde incelemelerde bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, İsmail Sümer ve Merinos Besni Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Haci Arslan, Gazetemiz sahibi E. Soydan Doğru’nun da hazır bulunduğu ziyarette öğretmenevi ile ilgili istişarelerde bulunuldu.

Yenikent’te Erdemoğlu Mahallesi çevre yolu üzerinde yaklaşık 8 Dönüm arsa üzerine yapılacak olan 100 odalı modern öğretmenevi için çalışmaların başlayacağı müjdesi Ali Erdemoğlu tarafından verildi.

Konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan İlçe Kaymakamı Çağlar Partal,  “Besni'mizin önemli bir eksiği öğretmen eviydi. Konaklama ve sosyal tesis yönünde kamuoyunda bir talep vardı. Biz de her konuda Besnimizin herzaman yanında olan kıymetli Ali Erdemoğlu'na bu ihtiyacımızı ilettik ve olumlu cevap aldık. Yenikent Erdemoğlu Mahallesi Çevreyolu üzerinde 8 dönümlük yeri de kendisine gösterdik. Kısa sürede burada 100 odalı modern bir öğretmenevini Besni'ye kazandırmış olacağız. Kafesi, restoranı ve konaklaması ile tüm Besni'ye hizmet edecek. Sayın Ali Erdemoğlu'na ve Erdemoğlu ailesine Besni halkı adına teşekkür ederim" dedi.

Uzman Hekimlere Eğitim Verildi Uzman Hekimlere Eğitim Verildi

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel ise, “Erdemoğlu Ailesi’nin ilçeye her alanda büyük yatırımları olduğunu ve memleketine büyük bir ahde vefa gösterdiğini belirterek, "Her ihtiyacımızda kapısını çalabildiğimiz Erdemoğlu Ailesi, her seferinde olduğu gibi bu sefer de elini taşın altına koydu. İlçemizin uzun yıllar ihtiyaç duyduğu Öğretmenevi meselesini de kendileri üstlendiler. Modern bir mimaride ve her donatısıyla eksiksiz bir şekilde teslim edilecek öğretmenevi, Yaklaşık 8 dönümlük arazide 100 yataklı olarak inşa edilecek. Sayın Ali Erdemoğlu nezdinde Erdemoğlu Holding'e bu yatırımları için eğitim camiası ve vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum. Son olarak şunu da belirtmek istiyorum; Erdemoğlu Ailesi’nin Besnili olması ilçemiz adına büyük bir şans." diye açıklamada bulundu.

Ali Erdemoğlu ise yaptığı açıklamada , “Doğup büyüdüğümüz şehir olan ilçemize yatırımları ve sosyal sorumluluk projelerimizi yapmayı sürdürüyoruz. Besni’mizde öğretmenevine büyük ihtiyaç olduğu bilgisi iletildi. Yapılan istişareler neticesinde Besni’mize 100 odalı modern bir öğretmenevi yapma kararı aldık. Resmi işlemler hazır olduğu taktir de çalışmalara en kısa sürede başlayacağız. Bugün olduğu gibi bundan sonrada hemşerilerimize hizmet etme gayretinde olacağız. Besnimize hayırlı olsun, dedi.