Erdemoğlu Ailesi Besnili depremzedeler için bedava 1000 Konut yapacak.

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu Besni’ye gelerek birtakım ziyaretlerde bulundu.

Adıyaman Ziraat Odalarında Üst Kurul Delegeleri Belli Oldu Adıyaman Ziraat Odalarında Üst Kurul Delegeleri Belli Oldu

Ziyaretinde Besni’ye önemli müjdeler veren Erdemoğlu, İçerisinde, Park, bahçe, yürüyüş parkurları, sinema, dinlence alanları ve okulların bulunduğu modern konutlar yapacaklarını, amaçlarının Besni’yi deprem öncesinden daha güzel ve daha yaşanılabilir bir kent olmasını sağlayacaklarını dile getirdi.

Erdemoğlu holding yönetim kurulu başkanı İbrahim Erdemoğlu Besni ve köylerine ziyaret gerçekleştirerek bir takım incelemelerde bulundu. Erdemoğlu’na ziyaretlerinde Erdemoğlu Holding’ten Mehmet Şeker, Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, Metropol İnşaat sahibi Melih Meriç ve Besni Merinos Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Haci Arslan eşlik etti.

İbrahim Erdemoğlu ilk ziyaretine Tetirli mahallesinden başladı. Köy muhtarı Vakıf Kılınç’la birlikte Tetirli İlkokulu bahçesinde vatandaşlarla buluşan İbrahim Erdemoğlu deprem dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini ileterek köy halkının sorunlarını büyük bir dikkatle dinleyip notlar aldı.

Tetirli ziyaretinden sonra Köseceli beldesine geçen İbrahim Erdemoğlu ve beraberindeki heyet Belediye başkanı Kerim Durgut, mahalle muhtarları ve köy ahalisi tarafından karşılandı. Belde halkına geçmiş olsun dileklerinde bulunan İbrahim Erdemoğlu halkın taleplerini büyük bir dikkatle dinleyerek notlarını özenle aldı.

Bu ziyaretten sonra Sarıyaprak köyüne geçen İbrahim Erdemoğlunu köy muhtarı Kadir Dündar karşıladı. Köy halkıyla bir süre sohbet eden İbrahim Erdemoğlu köy halkının taleplerini dinleyip Sarıyaprak ortaokulunda incelemelerde bulundu.

Daha sonra Karagüveç köyünü de ziyaret eden İbrahim Erdemoğlu muhtar Celal Hazar tarafından karşılandı köy halkının taleplerini not eden İbrahim Erdemoğlu incelemelerde bulunmak üzere buradan da Kurugöl köyüne geçti.

Kurugöl’de muhtar Mehme Kılınç ve köy halkıyla değerlendirmelerde bulunan İbrahim Erdemoğlu buradan da Eskiköy’e geçti. Muhtar Şahin Altın ve köy ahalisiyle sohbet edip deprem dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini iletti.

Köylerdeki incelemelerini tamamladıktan sonra Besni şehir merkezine geçen Erdemoğlu Holding yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Organize Sanayi Bölgesine kurulacak olan konteynır kent alanının ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra 6 Şubat depreminde çöken binaların bulunduğu her bir mekânı ziyaret edip bilgiler alan İbahim Erdemoğlu duygu dolu anlar yaşadı.

Son olarak beraberindeki heyetle birlikte Besni Hükümet konağına gelen İbrahim Erdemoğlu,  Çankırı valisi ve aynı zamanda koordinatör vali Abdullah Ayaz, Besni kaymakamı Çağlar Partal, Bursa Gürsu kaymakamı ve koordinatör Kaymakam Naif Yavuz’u ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Hükümet konağında yapılan ziyarete Ak Parti ilçe başkanı İsmail Sümer de eşlik etti.

Burada açıklamalarda bulunan İbrahim Erdemoğlu; Çok büyük ölçekli ve çok geniş bir alanda depremin yaşandığını, depremin ilk yaşandığı andan itibaren Erdemoğlu Holding ve Erdemoğlu Ailesi olarak çok büyük bir nüfusun derinden etkilendiği bu depremde ülkemize ve vatandaşlarımıza nasıl daha faydalı olabilirizin değerlendirmesini yaparak en kısa sürede Ülke genelinde yapılan yardımlar ve bağışlarla vatandaşımızın derdine bir nebze de olsa derman olmaya çalıştıklarını dile getirdi.

İbahim Erdemoğlu. Bugünde Besni’ye gelerek ziyaretlerde bulunmalarının tek sebebinin Besnili hemşerilerimize geçmiş olsun deyip maddi ve manevi ne ihtiyaçları varsa sonuna kadar yanlarında olduğumuzu bizzat söylemek için buradayız dedi.

İbrahim Erdemoğlu ayrıca Vali Abdullah Ayaz, Kaymakam Çağlar Partal ve Naif Gürsu’ya; Biz sizlere de destek olmak, Devletimizin ve Milletimizin yanında olduğumuzu göstermek, yapılması gereken iş ve işlemlerin en ivedi bir şekilde yapılmasına katkı sağlamak için de buradayız dedi.

İbrahim Erdemoğlu sözlerine; Bize uygun yer gösterirseniz ne kadar konut ihtiyacı varsa 800-900 hatta 1000 konut yaparak hemşerilerimize karşılıksız olarak dağıtacağız dedi.

Erdemoğlu güvencesi ile en kısa sürede, içerisinde halkımızın her türlü ihtiyacına karşılık verecek olan, Park, bahçe,yürüyüş parkurları,sinema,dinlence alanları ve okulların bulunduğu modern konutlar yapacaklarını, amaçlarını Besni’yi deprem öncesinden daha güzel ve daha yaşanılabilir bir kent olmasını sağlayacaklarını dile getirdi.

Koordinatör Vali Abdullah Ayaz Erdemoğlu ailesinin varlıklarını ve yardımlarını depremin ilk dakikalarından itibaren görüldüğünü, maddi ve manevi desteklerinin Devletimiz ve Milletimiz tarafından unutulmayacağını dile getirip nazik ziyaretleri için teşekkür etti. Vali Ayaz ayrıca Besni’nin  eski günlerine dönmesi için yoğun bir çaba içerisinde çalışacaklarını dile getirdi.

İbrahim Erdemoğlu ve beraberindeki heyet Erdemoğlu Holding tarafından yapılacak olan modern konutlar için düşünülen alternatif yerleri inceledi. Buradaki geziye Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Hayati İşitmen de eşlik etti.

İncelemelerin ardında İbrahim Erdemoğlu ve beraberindeki heyet en kısa sürede modern konutların sürecini başlatmak için Besni’den ayrıldı.

İbrahim Erdemoğlu’nun Besni ziyareti ve verdikleri müjdeler, Besni kamuoyu tarafından büyük bir sevinç ve coşkuyla karşılandı. Ayrıca depremzedeler tarafından aileye yapılan hayır duaları dillerden eksik olmadı.