Hayırseverlikte sınır tanımayan, zor zamanlarda devletinin ve vatandaşın hep yanında yer alan Erdemoğlu Ailesi deprem sonrası yaptığı yardımlarla gönülleri ısıttı.

34 yıldan beri yaptıkları düzenli yardımlarla hemşerilerimizin gönlünde taht kuran, eğitimden sağlığa birçok alanda Besni ilçemiz başta olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinde sosyal projeleri hayata geçiren ve yaptıkları önemli yatırımlarla toplumsal kalkınmaya destek olan hayırsever Erdemoğlu zor süreçten geçtiğimiz bu günlerde yine bizleri yalnız bırakmadı.

Depremin meydana geldiği 6 Şubat itibariyle maddi ve manevi tüm olanaklarını seferber eden Erdemoğlu Ailesi, depremzede vatandaşlarımızın yaralarına bir nebze olsun merhem oldu.

Bu kapsamda, Depremzedelere dağıtılmak üzere AFAD'a 130 bin battaniye, 100 bin metrekare halı ve 100 milyon TL nakit desteğinde bulundu.

Depremin ilk günlerinde 8 bin kişilik yemek yaptırdı. Şu anda devam eden ve günde yaklaşık 20 bin kişilik yemek malzemesi gönderiyor.

Çalışanları depremin ilk günlerinden itibaren depremzedelere yardım için seferber oldu.

7 Kepçe ve 3 adet 150 tonluk vinç, 4 Komprosör ve 4 jeneratör ile arama kurtarma çalışmalarına destek verdi.

Fabrika depolarını gelen yardımlar için açıldı ve depolamaya imkanı sağlandı.

Besni’de 546 konteynerden oluşacak konteyner kentin altyapı çalışmalarını üstlendi. Bunun yanı sıra depremzede vatandaşlarımız için 300 Adet konteyner desteğinde bulundu.

Depremzedelere 5500 Battaniye, 10 Bin m2 halı ve 1 tır gıda yardımında bulundu.

Evi yıkılan ve ağır hasar gören vatandaşlarımızın kullanımına sunulmak üzere 2 Bin adet çadır siparişi verdi.

Çalışanlarına 10 Bin TL Nakdi destek verdi. Çalışanlarına evi yıkılanlar için Besni ve Gaziantep’te konteyner ev yapacak.

Almanya’da kardeş şehir Troisdorf’tan ilçemize, 4 Adet Sahra çadırı, içerisinde, ısıtıcı, battaniye, gıda vs. oluşan 1 Tır yardım malzemesi gönderilecek.”

Besni’de Depremde tarihi yapılar yıkıldı! Besni’de Depremde tarihi yapılar yıkıldı!