BESNİ ERDEMOĞLU AİLESİ'NE MİNNETTAR

Merhum Mehmet Erdemoğlu'nun Vasiyeti Olan En Büyük Hayali Gerçekleşti

arif
arif
26 Ekim 2018 Cuma 21:00

Erdemoğlu Ailesi tarafından Besni'ye kazandırılan, sahip olduğu tüm sosyal donatılarıyla Besni'ye ayrı bir değer katarak her alanda ilçemizin önünü açacak olan, merhum Mehmet Erdemoğlu'nun en büyük vasiyeti olarak adını taşıyacak Besni Mehmet Erdemoğlu Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'nin açılışı görkemli bir şekilde yapıldı.

İşletme ve Tekstil Mühendisliği Bölümü ile eğitim hayatına başlayan Besni Mehmet Erdemoğlu Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'nde İşletme Bölümü 15, Tekstil Mühendisliği Bölümü ise 4 öğrenci alarak eğitim öğretim hayatına başladı.

Fakültede amfiler, atölyeler, bilgisayar laboratuarları, stüdyo çalışma alanları, kafeterya, idari bölümler, derslikler, kütüphane, seminer ve toplantı salonu bulunuyor.

Besni'ye yaptıkları öğrenci yurtları, taziye evleri, sağladıkları istihdam olanakları ve eğitim hayatına yaptıkları katkılarla doğup büyüdüğü topraklar için bir vefa örneği gösteren Erdemoğlu Ailesi'nin son olarak Besni'ye kazandırdığı Besni Mehmet Erdemoğlu Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'nin açılış törenine, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Adıyaman Üniversitesi Besni Mehmet Erdemoğlu Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Aydın, Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanı Üreme Genetiği Uzmanı ve Tıbbi Genetik Danışmanı Prof. Dr. Haydar Bağış, Adıyaman İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Adıyaman İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay, Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşçı, CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, Adıyaman CHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Buluş, Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Kesmetepe Belediye Başkanı Vakkas Acar, Şambayat Belediye Başkanı Nejdet Arıcı, Köseceli Belediye Başkanı Mehmet Kurtulmuş, Çakırhöyük Belediye Başkanı Mitat Çetin, AK Parti Besni İlçe Başkanı Mustafa Çiğdem, CHP Besni İlçe Başkanı Hakan Kılınç, MHP Besni İlçe Başkanı Hamdi Arslan, İYİ Parti Besni İlçe Başkanı İmdat Yıldırım, Besni Garnizon Komutanı ve Askerlik Şube Başkanı Yüzbaşı Hakan Yonarkol, Besni İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mehmet Uçar, Besni Eğitim Vakfı Başkanı Ali Balta ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Merinos A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, Merinos A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Eman, Erdemoğlu Ailesi, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, muhtarlar, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

ERDEMOĞLU; "BU FAKÜLTE BU BÖLGENİN EN İYİ ÖĞRENCİLERİN OKUDUĞU FAKÜLTE OLACAKTIR"

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, gururlu ve mutlu bir gün yaşadıklarını dile getirdi.

İbrahim Erdemoğlu konuşmasında, “Bu gün çok mutluyuz çok gururluyuz. Binasını yaptığımız bu fakülteyi kendi haline bırakmayacağız. Bundan sonra da eğitim ve öğretim gören gençlerimiz, hocalarımız, burasının çevre düzenlemesi dahil hepsine önayak olacağız. İlk yıl olması nedeniyle öğrencilerimizin teveccühü fazla olmadı. Önümüzdeki yıl bunu çok daha fazla öğrenci gelmesi için gereken her şeyi yapacağız. Burada okuyan öğrencilerimize Erdemoğlu Ailesine ait tüm şirketlerde staj vereceğiz, eğiteceğiz ve Türkiye'nin geleceği için yetiştirmek için var gücümüzle çalışacağız. Bu fakülte bu bölgenin en iyi öğrencilerin okuduğu fakülte olacaktır. Türkiye genelinde örnek bir fakülte olacak" dedi.

ERDEMOĞLU'NDAN VALİ KALKANCI İLE REKTÖR GÖNÜLLÜ'YE LOJMAN ÇAĞRISI

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı ile Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü'den Fakülte'ye hocaların gelmesi için lojman talep eden Erdemoğlu; "Lojman için eksik olan taraf olursa hocalarımızın rahat etmesi için bize ne görev düşüyorsa elimizden geleni yapacağız.  Burayı en iyi eğitim verilen ve gençlerin en iyi şekilde hayatı öğrenmesini, dünya insan olması için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

REKTÖR GÖNÜLLÜ; "BESNİ HER İLÇEYE NASİP OLMAYACAK BİR NİMETE KAVUŞTU"

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü ise konuşmasında, “Bu yapıya sahiplik ettiğiniz için siz değerli Erdemoğlu Ailesine teşekkür etmek istiyorum.  Adıyaman'ın nadide ilçelerinden olan Besni ilçemizde bugün Türkiye'de her ilçeye nasip olmayacak bir nimete kavuşmanın saadetini tadıyoruz. Her daim minnettar olduğum Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kurduğu Adıyaman Üniversitesi'ni her alanda gelişim gösterdiğini bir işareti olarak yine müstesna bir bina yapıldı. Mimarlık Fakültesi ilimin beşiği olmakla kalmayacak, aynı zamanda Adıyaman'a katkısı olan bir üretim merkezi haline gelecektir. Mehmet Erdemoğlu Mimarlık Fakültesi binasının ilçemiz için, ilimiz için, tüm Türkiye için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Hep beraber bu güzeli korumak büyük hedeflere ulaştırmak için gayret ve azimle çalışacağız. Öğrenci alımı noktasında Erdemoğlu Ailesine burs katkısı için müteşekkiriz” dedi.

TAŞDOĞAN; "NE MUTLU SİZLERE Kİ, BÖYLE HAYIRSEVER BİR AİLEYE SAHİPSİNİZ"

MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan ise yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “Cennet ülkemizin, cennet köşesi olan Besni’den böyle hayırsever bir aile çıkartınız, ne mutlu size. Erdemoğlu Ailesi ilkokul, ortaokul, lise ve son olarakta bulunduğumuz fakülte binası yaptırdı. Ne mutlu sizlere, ne mutlu size ki böyle hayırsever bir aileye sahipsiniz. Ne mutlu onlara ki ülkemizin gelişmesine sanayide katkı verdikleri gibi eğitimde de durmadan katkı veriyorlar.  Hayırseverlikle de büyük bir yarışın içerisindeler. Allah onlardan razı olsun. Tüm siyasi görüşler, sivil toplum kuruluşları, Erdemoğlu Ailesine teşekkür ediyor. Bu birlik beraberlik bozulmasın inşallah” ifadelerini kullandı.

YILMAZKAYA; "MEHMET ERDEMOĞLU VE EVLATLARI KURDUKLARI ESERLERLE BİZLERE GURUR VERİYOR"

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya ise konuşmasında, Mehmet Erdemoğlu’nu rahmetle andığını belirterek, “Mehmet Erdemoğlu ve evlatları kurdukları eserlerle bizlere gurur veriyor, mutluluk veriyor. Gelişen ve değişen dünyanın teknolojik hızına yetişmek adına ülkemizdeki eğitimin asıl lokomotifi üniversitelerdir. Türkiye'nin belirlenen Kalkınma hedeflerine ulaşması üniversitelerimiz sayesinde olacaktır” dedi.

TUTDERE; "BU ESERİ BİZE KAZANDIRAN ERDEMOĞLU AİLESİ'NE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere is Adıyaman için tarihi bir gün yaşandığını dile getirerek, “Bugün Adıyaman için tarihi bir gündür.  Tarihten beri bilime ve fenne,  matematiğe ev sahipliği yapmış olan bu toprakları yine bu fakültelerle bilimle, fenle tanışıyor. Ne mutlu bu eseri bize kazandıran Erdemoğlu Ailesine ilim adına teşekkür ediyorum. Bugünü anlamlı kılan en önemli unsurlardan bir tanesi de bu binanın mimarlık ve mühendislik fakültesi olmasıdır. Fen bilimleri ülkelerin kalkınmasında çok büyük önemi vardır. Bugün dünya ülkelerine baktığımızda, gelişmiş ülkelere baktığımızda, sanayisi teknolojisi gelişmiş ülkelere baktığımızda, fen ve teknolojiye verilmiş olan desteğin ön plana çıktığını görmekteyiz. Bugün teknoloji ve fen yatırım yapılmış olması bu fakültenin önemini daha da arttırmaktadır” dedi.

VALİ KALKANCI; "İNŞALLAH FAKÜLTE'DEN SONRA ÜNİVERSİTE'Yİ DE BESNİ'DE GÖRÜRÜZ"

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı ise konuşmasında, “Erdemoğlu Ailesi deyince hep böyle hayırlı şeylerle bir araya geliyoruz. İlkokulumuz var, lisemiz var, fakültemiz var. Geriye bir şey kalmış. Bunun bir adım ötesi üniversite kurmaktır. İnşallah o günleri de görürüz. Eğitim bir ülkenin gelişmesine, kalkınmasına, ilerlemesine temel teşkil eden bir etkendir. Geçmişteki 100-150 ile baktığımızda özellikle bugün gelişmiş ülke dediğimiz ülkelerin lokomotifini üniversitelerin yaptığını görüyoruz. İcatlar, buluşlar, keşifler hep böyle bilim insanlarının gayretleriyle ilerlemiştir. Biz ‘oku’ diye başlayan bir dinin mensuplarıyız. Bizim ülkemizin de gelişmesi kalkınması mutlak suretle üniversitelerle olacaktır.  Ülkemizde 200'ün üzerinde üniversitemiz var. Bugün okullaşma oranının yüzde 90’ın üzerinde,  okuma yazma oranının yüzde 95'in üzerinde ve üniversite seçme oranımız da gittikçe yükseliyor. Bütün illerimizde üniversite var. Erdemoğlu Ailesi 2006 yılında kurulan üniversitemizin büyümesine gelişmesine bir adım daha katkıda bulundu.  Adıyaman Üniversitesi 20 binin üzerinde öğrenci potansiyeli olan bir üniversite ve Türkiye'nin diğer illerinden de öğrencilerin talep ettiği bir üniversitedir. Bu hem Adıyaman için önemlidir hem de üniversitemiz için önemlidir. Adıyaman Valiliği olarak Erdemoğlu Ailesine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Besni Kaymakamı Ahmet Gencer tarafından Besni eğitimine kazandırılan Besni Mehmet Erdemoğlu Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi'nden dolayı Merinos A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu'na teşekkür plaketi takdim edildi.

Adıyaman Müftüsü Mehmet Taşçı tarafından okunan duanın ardından kurban kesildi. Daha sonra açılış kurdelesi kesilerek, fakülte binası gezildi. Fakültenin açılış pastası protokol üyeleri tarafından kesildi.

Erdemoğlu Holding bölümlere yerleşecek ilk 25 öğrenciye ayda 1.000 TL, ikinci 25 öğrenciye ise ayda 500 TL olmak üzere 9 ay süreyle burs vereceğini vaat etmişti. Bunun yanı sıra Erdemoğlu Holding işletmelerinde staj imkanı sağlayarak başarılı öğrencilerden bir kısmını işe alacak.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
YASİN DUTLU - 5 ay önce
ALLAH RAZI OLSUN ERDEMOĞLU AİLESİZ BİR BESNİ DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMİYORUM.GERÇEKTEN ÖYLE BİR AİLEYE SAHİP OLDUĞUMUZ İÇİN ÇOK ŞANSLIYIZ.