Eğitim Bayramında Besni’nin Sorunları Ve Çözüm Yolları Tartışılacak

BEV Başkanı Şaban Çağıran, “Eğitim Bayramında Hep Birlikte Besni’nin Sorunları Ve Çözüm Yollarını Tartışacağız”

Cumhuriyetimizin 100’ncü yılında Besni Eğitim Bayramının 25’ncisi 6-7-8 Ekim 2023’te yapılacak. Besni Eğitim Vakfı, Besni Belediyesi, Besni Kaymakamlığı ile ortaklaşa olarak 25 yıldan bu yana yapılan Eğitim Bayramı Organizasyon Komitesine bu yıl Mehmet Erdemoğlu Vakfı da dahil edildi. Böylece eğitimi “bayram” olarak kutlayan tek ilçe olan Besni’mizde Eğitim Bayramının farkındalığı ve coşkusu daha da artacak. 

Besni Eğitim Vakfı Başkanlığına Mayıs 2023’te seçilen Şaban Çağıran çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Çağıran; Mehmet Erdemoğlu Vakfının da organizasyon komitesine dahil olmasının gücümüze güç kattığını ve bu şekilde hep birlikte Besni’ye daha fazla değer katmaya çalışacaklarını belirtti. 

Çağıran, Eğitimin sadece okullarda öğretilenlerden ibaret olmadığını, eğitimin hayatın her alanına ilişkin konuları içerdiğini ve bu nedenle vakıf olarak bundan böyle bunlara da odaklanacaklarını belirtti. Eğitimin kişinin yaşam kalitesini olumlu olarak etkilemesi, kişiye değer katması halinde öneminin daha artacağının altnı çizdi.

Bu görüş çerçevesinde paydaşların da ortak görüşleri ile bu yıl Eğitim Bayramındaki panellerden birinde Besni’nin sorunları ve bu sorunların çözüm yollarının tartışılacağını, aktif katılımlı bir panel (çalıştay şeklinde)  olacağını bu panele tüm Sivil Toplum Kuruluşlarını (STK) ve vatandaşlarımızı beklediklerini, bu nedenle şimdiden bu sorunları ve uygulanabilir çözüm yollarını düşünmeleri ve yapılacak panelde ortaya koymaları gerektiğini ifade etti. 

Proaktif olarak yapılacak panelin konukları Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Erdemoğlu, Prof. Dr. Sait Bilgiç, Prof. Dr. Mustafa Gündüz, Besni Eğitim Vakfı Başkanı Şaban Çağıran, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, Gazeteci-Yazar Hasan Emre ve Besni’deki tüm STK temsilcileri olacaklar.

"Cumhuriyet Ve Türkçemiz" Temalı Deneme Yarışması "Cumhuriyet Ve Türkçemiz" Temalı Deneme Yarışması

Şaban Çağıran, tüm vatandaşlarımızı bu panelle birlikte, sürpriz konukların olacağı diğer panellerimize ve de özellikle bu yıl Cumhuriyetin 100’ncü yılı, Eğitim Bayramımızın 25’nci yılı için yapılacak “Eğitim Bayramı ve Cumhuriyet” yürüyüşüne davet ettiklerini belirtti.