Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu (TAZOF) tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’nın Diyarbakır il finallerinde çeşitli ilçelerden 70’ten fazla öğrenci Türkiye finallerine katılabilmek için bir araya geldi.

Engellilere hizmeti bir ibadet olarak görüyoruz Engellilere hizmeti bir ibadet olarak görüyoruz

Şehrin farklı ilçeleri ve çeşitli okullarından gelen öğrenciler, strateji, zeka ve hız konularında becerilerini sergilemek için bir araya geldi. Öğrenciler turnuvada ilkokul kategorisinde mangala, equilibrio, q-bitz, küre, pentago oyunlarında; ortaokul mangala, küre, pentago, kulami ve reversi oyunlarında yarıştı.

İlde birinci olan öğrenciler, 24-25-26 Mayıs’ta Rize’de yapılacak olan Türkiye finallerinde yarışmaya hak kazandı.

Hakemlerin gönüllü olarak görev aldığı turnuvada öğrenciler, gösterdikleri performanslarla büyük beğeni topladılar. Turnuva sonunda başarılı olan öğrenciler, zeka oyunları setleri ve madalyalar ile ödüllendirildi.

Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen turnuva öğrenciler arasında sosyal etkileşimi artırırken, aynı zamanda zeka ve strateji yeteneklerini geliştirme fırsatı sunuyor. Etkinlik, öğrencilerin sağlıklı rekabet ortamında bir araya gelerek hem eğlenmelerini hem de öğrenmelerini sağlıyor.