Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, daha yeşil ve yaşanabilir bir kent için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, Yenişehir ilçesinin yeni imar alanlarından biri olan Piran Caddesi’nde ağaçlandırma çalışması yürüttü.

Ekipler, refüj ve kavşaklarda peyzaj düzenleme ve yapım işi kapsamında Üçkuyular Mahallesi, Piran Caddesi’nde, kavşak, refüj ve kaldırımlarda 25 mavi selvi ile 160 çınar yapraklı dut ağacını toprakla buluşturdu.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığına bağlı ekipler, alanın bitki uygulamasına uygun hale getirilmesi adına öncelikle caddenin belirlenen bölümlerinde toprak dolgusu çalışması gerçekleştirdi.

Başkan Ateş;''BBP'ye Atılan İftiraları Reddediyoruz Başkan Ateş;''BBP'ye Atılan İftiraları Reddediyoruz

Yapılan alt yapı çalışmalarıyla ağaç dikimine uygun hale getirilen alanda ekipler, belirli mesafeler bırakarak 185 fidanı toprakla buluşturdu.

Dikilen yeni fidanların sağlıklı şekilde gelişmesini sağlamak için herek işlemlerini de gerçekleştiren ekipler, yaptığı ağaçlandırma çalışmasıyla Piran Caddesi’nin daha yeşil ve estetik bir görünüme kavuşmasını sağladı.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, 2024 yılı çalışma takvimi kapsamında kent genelinde ağaçlandırma çalışmalarına devam edecek.