Teknik servisi soyan şahıslar yakalandı Teknik servisi soyan şahıslar yakalandı

Adıyaman’da kimliği belirsiz şahıs ya da şahıslar, depremde ağır hasar alan evlerin mutfak tezgahları dahil her şeyi söküp çaldı.

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerde binlerce bina yıkılmış ve binlerce vatandaş enkaz altında kalarak hayatını kaybetmişti. Depremler sonrası az hasarlı, orta ve ağır hasarlı evlerine giremeyen vatandaşların evine hırsızlar girmeye başladı. Karapınar Mahallesi Merinos Taziye Evi yakınlarında bulunan 4 katlı binaya giren kimliği belirsiz şahıs yada şahıslar, evlerin mutfak tezgahları ile dolaplarını, zemin parkelerini, kapıları, avizeleri, spot lambaları, elektrik tesisatını, su ve elektrik sayaçlarını bile çaldı.

Bir süre sonra durumu fark eden bina sakinleri hırsızlık olaylarına tepki göstererek, “Birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gereken bu zamanlarda ne yazık ki daha çok mağdur edildik. Evlerimiz soyuluyor. Anlamadığımız bir şey ise mutfak tezgahlarına kadar çalınması. Nasıl bir vicdan var, nasıl bir insanlık var” diye konuştu.