Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde Adıyaman’da annesini, babasını ve 3 kardeşini kaybeden 11 yaşındaki Gazihan Karaman’a polis ve askerler tarafından doğum günü sürprizi yapıldı. Sürprizle mutlu olan Gazihan, mumları hüzünle üfledi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde Adıyaman’da da binlerce bina yıkılmış ve binlerce vatandaş hayatını kaybetmişti. Adıyaman merkez Mehmet Akif Mahallesi’nde bulunan 5 katlı binanın 2. katında ikamet eden ve deprem gecesi annesini, babasını ve 3 ablasını kaybeden 11 yaşındaki Gazihan Karaman’a Adıyaman’a göreve gelen polis ve askerler tarafından doğum günü sürprizi hazırlandı. Dursun Çavuş Camii yakınlarındaki çadır kentte babaannesi ve dedesiyle birlikte kalan Gazihan, sürpriz karşısında mutluluğunu gizleyemedi. Polis ve askerler tarafından yapılan sürprizde pasta mumlarını hüzünle üfleyen Gazihan Karaman’a 8 yaşındaki kardeşi Enes Karaman da eşlik etti.

Kendisine sürpriz yapan herkese teşekkür eden Gazihan Karaman, “Güzel hissediyorum, hepinizin burada olmasından dolayı çok memnunum. Hepiniz hoş geldiniz. Benim doğum günümü kutladığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Enkazın altında 5 yakınım hayatını kaybetti. Babam, annem ve üç tane ablam. Bu yüzden hepinize çok teşekkür ediyorum doğum günümü kutladığınız için. Burada olamayacaklar ama onlar kalbimdeler. Kimsenin geleceğini düşünmüyordum ama hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Gözyaşlarını tutamayarak herkese teşekkür eden Gazihan Karaman’ın babaannesi Ayşe Fatma Karaman ise, “Allah razı olsun. Allah hepinizin birini bin etsin. Biri 11 yaşında, diğeri 8 yaşında. Acı bir olaydı, beş kişi gitti. Üç çocuk, bir gelinimle beş kişi gitti. İki tane çocuk kaldı onlardan” diye konuştu.