Okul kurum ziyaretleri kapsamında eğitimle ilgili sorunları yerinde görmek, öğretmen ve öğrencilerle bir arada olmak amacı ile okul ziyaretlerine devam eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel bu kapsamda Zübeyde Hanım Anaokulu, Oyalı İlkokulu, 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu, Çilboğaz İlkokulu, Aşağıçöplü İlkokulu ve Çetinkaya-Biran Şendil İlk/Ortaokulu'nu ziyaret etti.

Ziyaretlerde okullarda yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri hakkında okul yöneticileri ve öğretmenlerden bilgi alan Müdür Mehmet Demirel, sınıfta öğrencilerle de bir araya geldi. Öğrencilerin aldıkları eğitimi yerinde gören Müdür Mehmet Demirel, öğrencilerin isteklerini de dinledi.

Daha sonra öğretmenler odasında okul idaresi ve öğretmenlerle bir araya gelen Müdür Mehmet Demirel, burada öğretmenlerle sohbet edip görüş ve önerilerini dinleyerek, "Bulduğumuz her fırsatta okullarımızı gezerek, öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya geliyor, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin taleplerini dinliyoruz. Bugün de birçok okulumuzu gezerek eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde inceleme fırsatı bulduk. İnşallah bundan sonra da ilçemizdeki diğer bütün okullarımızı ziyaret etmeyi sürdüreceğiz."

"Bize emanet edilen öğrencilerimizi nitelikli bir eğitim ile en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için var gücümüz ile çalışma kararlılığındayız. Okullarımıza yaptığımız ziyaretlerde gördüğümüz ve geliştirilmeye uygun alanlar için de ilgili birimlerimiz ile gerekli rehberliği sağlayacağız. Eğitim ve öğretime katkı sağlayan tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyoruz" dedi.