Başak Demirtaş'ın adaylığıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Koçyiğit, "Başak Hanım, muhtemel adaylar adasında 'en güçlü adayımızdır', biz de bundan büyük mutluluk duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

Tutdere: ‘Kömür'e hizmet getireceğiz’  - Videolu Haber Tutdere: ‘Kömür'e hizmet getireceğiz’ - Videolu Haber

DEM Parti Grup Başkanvekili, Başak Demirtaş'ın adaylık başvurusunu şu şekilde açıkladı: "Başak Demirtaş’ın kamuoyuna yaptığı açıklama bizim için başvuru niteliğindedir, aldık, kabul ettik. Ayrıca bir evrak vermesine gerek yok şu an, aday adayı niteliğindedir. 3 Şubat’ta MYK’mız görülecek, 5 Şubat’ta en geç açıklarız. Başak Hanım, muhtemel adaylar adasında 'en güçlü adayımızdır', biz de bundan büyük mutluluk duyuyoruz."

Ayrıca, Başak Demirtaş'ın adaylık süreciyle ilgili olarak Koçyiğit şunları söyledi: "Başak Hanım aday adayı. Direk adayı desem kuralları ihlal ederim. Başak Hanım muhtemel olabilecek en güçlü adaylarımızdan birisi. Mayıs kampanyamızı yürüten, mitinglerimizde konuşan bir arkadaşımız. O nedenle adaylığının önünde hiçbir engel yok. Medyadaki tartışmaları hayretle izliyoruz. Havuz genişledi. Son tartışmalarla birlikte nihai kararı MYK’mız verecek. En geç 5 Ocak’ta yeni adaylarımızı kamuoyuna duyuracağız."

Kaynak : PHA