Program Cuma günü Saat: 12.30’da Hacı Reşit Emre Camiindeki Cuma namazı sonrası Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne Besni'den mebus seçilen Reşit Ağar'ın uğurlanması temsili olarak yapılacak.

28 Ekim 2023 Cumartesi Saat 13.00 Hükümet Konağı Önünde Atatürk heykeline çelenk sunma töreni icra edilecek. 29 Ekim 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek kutlama programı ise Kaymakam Çağlar Partal’ın saat 09.00’da makamında tebrikleri kabul etmesiyle başlayacak. Buradaki törenin ardından Saat 09.15’de Servi Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünde İlçe Protokolü, Kurum Amirleri, STK’lar ve öğrenci grupları ile hükümet konağı önüne kadar Cumhuriyet Yürüyüşü yapılacak. Yürüyüşün ardından Saat: 10.00’da Hükümet Konağı Önünde Kutlama Töreni Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam edecek.

GSO’da "Hırdavat Sanayi ve Makine Metal Sektörü İstişare Toplantısı" GSO’da "Hırdavat Sanayi ve Makine Metal Sektörü İstişare Toplantısı"

Program, Kaymakam ve Belediye Başkanı tarafından öğrencilerin bayramının kutlanması.

Kaymakam Çağlar Partal’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması,

İlçe Milli Eğitim ve Spor Müdürlüğü tarafından yapılan yarışmalarda derece alan öğrencilere ödüllerin verilmesi,

‘Kurtuluş Savaş’ına Damga Vuran Kahramanlarıyla Cumhuriyet 100 Yaşında’’ adlı canlandırmanın yapılması

‘’Masal Değil Gerçek’’ adı ‘’Kurtuluş Mücadele’sinin anlatılması, ‘Küllerinden Doğan Bir Millet’’ adlı gösterinin sunulması,

‘Cumhuriyete Giden Yol’’ adlı oratoryo gösterisi.

Merinos Ali Erdemoğlu Fen Lisesi okul korosu, Merinos Ali Erdemoğlu Fen Lisesi öğrencilerinden türkü ve 100. Yıl marşları dinletisi,

Bilsem öğrencilerinden Cumhuriyet marşları dinletisi Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu müzik öğretmeni İbrahim Yıldırım yönetiminde halk oyunları ekibi gösterisi, resmigeçit töreni ile sona erecek.

Akşam Saat:17.00’da Millet bahçesi önünden başlayarak hükümet konağı önüne kadar fener alayı yürüyüşü yapılacak. Yürüyüşün ardından Saat: 18.00: hükümet konağı önünde saygı duruşu İstiklal Marşı’nın okunması, halk oyunları gösterisi ve öğretmenlerin icra edeceği Konserde, koro ve solo parçaların okunması, müzik eşliğinde ışık gösterisi yapılacak.

Haber:Habibe Uçar