Cumhuriyetin 100. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde 100 genç Nemrut Dağı zirvesine çıktı.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. “100. Yıl Zirvesi: Gençler Nemrut’ta” etkinliği ile Adıyaman’dan 100 genç Nemrut Dağı’na çıktı. Adıyaman Valiliği önünde toplanan gençler ellerinde pankartlar ile zirveye hareket etti.

Adıyaman Valisi Osman Varol, Kültür ve Turizm Müdürü Abuzer Gelse, Gençlik ve Spor Müdürü Fikret Keleş ve Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun tarafından öğrenciler Nemrut Dağı’na yolcu edildi.

Gençler Nemrut Dağı zirvesinde Türk bayrağı ve pankart açtı. Genç sporcular zirvede mini spor gösterisi yaptı.

Hayvanları telef olan üreticilere büyükbaş hayvan dağıtıldı Hayvanları telef olan üreticilere büyükbaş hayvan dağıtıldı

Adıyaman Valisi Osman Varol, gençleri uğurlarken gazetecilere yaptığı açıklamada, “Genç Cumhuriyetimiz 100. yaşını dolduruyor. Bu çerçevede çeşitli etkinliklerimiz var. Bugün de o etkinliklerimizin bir tanesiyle gençlerimizi, Nemrut Dağı’na gönderiyoruz. Orada anlamlı sembolik bir yürüyüş yapacaklar.

İçimizde bir burukluk var. Yüzyılın afeti dediğimiz depremden en çok etkilenen birkaç şehirden birisi olan Adıyaman’da çok insanımız hayatını kaybetti. Şehirlerimizin cehresi bozuldu. Bizim milletimiz bundan da ayağa kalkmasını bilecektir. Bu buruklukla Cumhuriyet Bayramımızı kutlayıp, Cumhuriyetin bize kazandırdığı değerler ve güç sayesinde ayağa kalkacağız” dedi.

Kaynak: İHA

#Adıyaman son dakika

#Adıyaman haberleri

Kaynak: