Başkan Şahin, Çocuklarla Sergiyi Gezdi Başkan Şahin, Çocuklarla Sergiyi Gezdi

Çukurova Edebiyatçılar Derneği Başkanı Halise Tekbaş,  tarafından yapılan açıklamada yüzlerce eserin jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek dereceye girenlerin belirlendiğini açıkladı.
Dereceye giren şairlerimiz. Erzurum’dan Katılan Şair Hakan İlhan, ‘İki Heceli Gurbet’ isimli şiiriyle birinci, Samsun’da katılan Şair Ahmet Çukur,  ‘Anneciğim’ şiiriyle ikinci, Adana’dan katılan Musa Fıstık,  ‘Anneciğim’ isimli şiiriyle üçüncülüğe değer bulundu.
Mansiyona değer görülenler
Isparta’dan katılan Fatma Uçarlar,  ‘Anne’ şiiriyle, ÇED Özel Ödülü, 
 Ankara’dan katılan Murat Haydaroğlu,   ‘Annem’ şiiriyle Muzaffer İzgü özel ödülüne layık görüldü.  
Anne Temalı şiir yarışmasında katılım oranının yüksek olmasının sevindirici olduğunu belirten Tekbaş, “Türk edebiyatına  katkı koymak ve yeni nesillere edebiyatçılara şairlere yol açmak için bir çok faaliyetler içinde en önemlisi annelerimize içimizdeki sevgi ve duygularımızı şiirle anlatarak büyük keyif almaktayız. Çünkü cennet Annelerin ayakları altında. ÇED olarak Türkiye de bir ilki başlatarak  yitirdiğimiz ‘Anne’ye özlemlerimizi anlatmaktır. ‘Anne’ye olan bitimsizliğimizi, özlemlerimizi şiirle dile getirmektir. Yüzlerce şairin katıldığı yarışmada dereceye girenleri kutluyorum. Birbirinden değerli katılımcılara gösterdikleri ilgi ve alakadan ötürü şükranlarımı sunuyorum.”

Kaynak : PHA