Bu yıl sağlanacak burslara ilişkin çalışmalar için Burs Komitesi üyeleri, önceki Başkanlarımızda Ali Aslanbay, Halil Rabuş, Günay Burç ve Mehmet Korkmaz ile birlikte Besni Eğitim Vakfı Başkan Yrd. Metin Kütük Başkanlığı’nda toplandı. 

Besni Eğitim Vakfı Başkan Yrd. Metin Kütük gazetemize yaptığı açıklamada, “Besni’mizin ve Ülkemizin geleceği olan üniversiteli gençlerimiz için Vakfımız 25. Yılında da destek vermeye devam edecektir.
25 yıl önce Besni’mizin ve Ülkemizin kalkınmasını eğitimde görerek yola çıkan vizyoner kurucularımızdan aldığımız bayrağı daha yukarılara taşımayı amaçlamaktayız.

Bu kapsamda hedefimiz, Besnimize, Ülkemize ve Vakfımıza ufku ile değer katabilecek parlak bir üniversite eğitimine hak kazanmış öğrencilerin ülkemiz için gönüllü olarak kazanılması ve onların üniversite eğitiminin desteklenmesidir.

Bu doğrultuda, üniversiteyi kazandığı puan türünde ilk 100.000’e girmiş ve ihtiyaç sahibi olan öğrencilerimizin aylık 1.000 TL burs ile ödüllendirilmesi kararlaştırılmıştır.

Burs sağlanan öğrencilerin gelecekte vakfımızın yeni bursiyerleri ve gönüllüleri olması vizyonu ile hareket ediyoruz. Böylece burs veren havuzumuzu da genişleterek bu yıl ve önümüzdeki yıllarda daha çok öğrenciye burs sağlamak nihai amacımızdır. 

Diğer yandan, depremde aile üyelerinden iş göremeyecek şekilde yaralanma ya da vefata maruz kalmış ihtiyaç sahibi üniversite öğrencileri için ayrı bir burs kontenjanı sağlanmasına karar verdik.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği üzere, bilimi kendisine rehber edinmiş; donanımlı ve meslekleri ile geleceğin sahibi gençlerimizin yollarını açmak üzere heyecanımızı her geçen gün tazeliyoruz.

Zanaatkârlığı ve ticari geleneği ile ülkemizin nadir bir örneği olan Besnimizin; donanımlı, meslek sahibi, bilimi kendine rehber edinen bireyler aracılığı ile kalkınmasının, ülkemize yine nadir bir örnek oluşturmasını hedefliyoruz. 

Başarı sıralamasında ilk 100.000’e giren ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz ile depremde mağdur olan öğrencilerimiz 20.09.2023 tarihine kadar vakfımız internet sayfasından başvuruda bulunabilirler.

Diğer yandan, Besni’mizin kalkınmasının eğitimden geçtiğine inanan tüm hemşerilerimiz, eski bursiyerlerimiz ve bağış severlerimizi, Besni Eğitim Vakfının burs havuzunu büyütmeye ve katkı vermeye çağırıyoruz.

Meb 2023 2024 Ara Tatillerin Tarihini Açıkladı Meb 2023 2024 Ara Tatillerin Tarihini Açıkladı