MR (Manyetik Rezonans) cihazı için kurulum çalışmaları önümüzdeki hafta başlıyor. MR CİHAZI BESNİMİZE HAYIRLI OLSUN

İlçemizde büyük eksikliği hissedilen ve yokluğu nedeniyle hastaların farklı il ve ilçelere gitmek zorunda kaldıkları MR (Manyetik Rezonans) cihazı için kurulum çalışmaları önümüzdeki hafta başlıyor.

Şambayat’ta Kontrolden Çıkan Tır Devrildi: 1 Yaralı Şambayat’ta Kontrolden Çıkan Tır Devrildi: 1 Yaralı

Besni Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ali Helli, “Son dönemlerde yaptığımız çalışmalar ve girişimler sonucu hastanemizde önemli projelere imza atıldı. Hastanemiz bölgemize şifa dağıtır hale geldi.. Hastanemizin C Grubundan B rol grubuna geçmesi ve son olarak ta MR alımı ile taçlanan bir süreci yaşıyoruz.

Besni Devlet Hastanesinin kurulduğu günden bugüne hızla yükselen bir Hastane olduğuna da dikkat çeken Helli, “B rol hizmet grubuna yükselen hastanemiz, hizmet sunumunda daha donanımlı hale gelmişti.

Uzman doktor sayısı ve hasta sayısında önemli artışlar oldu. MR Cihazının gelmesi ile birlikte çıtayı da yükseltmiş olduk. 135 yatak kapasiteye sahip hastanemizde sunulan sağlık hizmetinden Tut, Gölbaşı ve çevre illerimizdeki yakın ilçeler de faydalanmakta idi. Bundan sonra bu sayı katlanarak artacaktır. Bir yandan hastalara şifa dağıtırken ilçe ekonomisine de önemli katkı sağlar hale gelecek. Yani Besni sağlıkta çekim merkezi olmaya devam ediyor. 

MR Cihazı ile ilgili, geçtiğimiz aylarda hizmet alımı yoluyla 3 defa ihaleye çıkılmış ve ihaleye giren firma olmayışı nedeniyle, alım gerçekleştirilememişti. 2011 Yılından beri Türkiye genelinde alımı yapılmayan MR cihazı bizzat bakan beyin talimatı ile Simens Marka MR Cihazı hastanemize kazandırılmış oldu.

Bu hizmetlerin Besnimize kazandırılmasında Büyük Emeği geçen Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın’a, Adıyaman Milletvekilleri İ.H. Fırat’a, Yakup Taş’a, Muhammed Fatih Toprak’a ve süreci başından beri takip edip, büyük çaba sarf ederek ilçemize kazandırılmasına vesile olan 23. Ve 24. Dönem Adıyaman Milletvekilimiz Mehmet Erdoğan'a Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Genel Müdürü Dr. Osman Kan'a, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Sümer, Besnili Sivil Toplu örgütlerine ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” Dedi.