Refah2177098F 9B46 4357 8323 51439D08D819Büyük kalabalık eşliğinde miting havasında gerçekleştirilen açılışa Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın yansıra, Bölge Başkanı Prof. Dr. Ahmet Çavaş, Adıyaman İl Başkanı İsmail Demir, Besni İlçe Başkanı Mehmet Bahattin Turan Adıyaman YRP Belediye Başkan Adayı Nazif Atalay, Gölbaşı Adayı Yusuf Özdemir, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Genel Başkan Erbakan tarafından Ak Parti’den istifa ederek Yeniden Refah Partisi’ne katılan Cuma Dayan, Muhiddin Yılmaz ve  Kenan Polat’a rozetleri takıldı.

D S C 1223TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDA EN ÇOK KONUŞULAN PARTİ YENİDEN REFAH PARTİSİ

2 Saatlik gecikmeye rağmen alanda sabırla bekleyen büyük bir kalabalığa seslenen Genel Başkan Erbakan, partisine vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğine işaret ederek

, Türkiye’nin dört bir yanında en çok konuşulan partinin Yeniden Refah Partisi olduğunu ifade etti.

Konuşmasına depremde şehit olan vatandaşlarımızı anarak başlayan Sümer, kardeşlerimize Allah’tan rahmet geride kalanlara sabır yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Mevla’m bir daha böyle bir daha afet yaşatmasın, bugüne kadar Besnimize hizmet etmiş siyasetçilerimize yaptıkları hizmetlerden dolayı huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum.

ADIYAMAN’IN YANLIŞ VE DAYATMA SİYASETİNE DUR DEMEK İÇİN ADAY OLDUM

Saygı değer Besnili hemşerilerim “Adıyaman’ın yanlış ve dayatma siyasetine dur demek için Yeniden Refah Partisi’ndeyiz. Yıllardır aranızdan birisi olup aktif bir şekilde siyasi hayatıma devam etmekteyim.

5 YILDA BİR BESNİ’YE GELİP AFİŞ SİYASETİ YAPANLARDAN OLMADIM

İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE HEP BİRLİKTEYDİK

Başkan Göregel'in ziyaretleri devam ediyor Başkan Göregel'in ziyaretleri devam ediyor

Sizin iyi gününüzde, kötü gününüzde yanınızda olmaya gayret gösterdim. Besni’de bulundum kısacası 5 yılda bir Besni’ye gelip afiş siyaseti yapanlardan olmadım. Hayatım boyunca sizlerle gülen, sizlerle ağlayan aynı havayı teneffüs eden biriyim. Yani içinizden biriyim. Besni’de doğdum Besni’de yaşıyorum birilerinin dayatmasıyla değil halkın teveccühüyle buradayım.

SümerrHedefimiz gayet net istikametimiz sizlere hizmettir. Eskiden Besni’nin değerli siyasetçileriyle Adıyaman siyasetine yön veren azim bir şehirdir.

Manşet-9YÖNETİLEN DEĞİL YİNE YÖNETEN BESNİ İÇİN ADAYIM

Bize düşen görev yönetilen değil yöneten Besni sıfatıyla Besnimizi güzel günlere getirmektir. Besnimizin kaderi kimsenin iki dudağı arasında olamaz dedik. Eskiden Besnimiz değerli siyasetçileri ile Adıyaman siyasetine yön veren kadim bir şehirdi. Bize düşen görev de yönetilen değil yöneten Besni sloganıyla Besnimizi eski güzel günlere geri getirmektir. Bu projelerimizi hayata geçirirken Belediyenin tüm kaynaklarını doğru verimli ve şeffaf bir şekilde kullanarak Asrın felaketinin şehrimizde açtığı tüm yaraları birlikte saracağımıza, sizlerin meşru taleplerini gücümüzün yettiğince yerine getireceğimize söz veriyoruz.

Genel Başkan Fatih Erbakan ise yaptığı konuşmada her şeyden önce meydanı böyle bir miting havasıyla dolduran, büyük coşkuyla bizleri bağrına basan siz değerli Besnililere hanımıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla herkese teşekkür ediyorum, bağrıma basıyorum.

81B6E825 0731 4876 9553 3281C6Cc74CcTabi ki değerli belediye başkanı adayı İsmail Sümer Beye ve tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Allah razı olsun diyorum. Değerli Besnililer, çok kıymetli milli görüşçüler bugün Yeniden Refah Partisi Türkiye siyasetinin parlayan yıldızı ve en büyük siyası parti haline gelmiş durumdadır.

Siyaset bilimciler, yorumcular, gazeteciler, anketörler bizim dışımızdaki insanlar her akşam televizyonlarda gazetelerde Yeniden Refah’ın yükselişine dikkat çekiyor. Muazzam bir dip dalga geliyor. Yeniden Refah büyük bir sürpriz yapacak diyorlar. Bunu biz söylemiyoruz bizim dışımızdakiler söylüyor. Bunun en büyük ispatı üye sayısındaki muazzam artış. Üye sayımızı 6 ay içerisinde 265 binden 460 bine çıkardık. 6 ayda 265 binden 460 bin demek %80 demek. Bu başka bir siyasi partiye nasip olmaz. Fedakâr dava gayretiyle milletimizin duası ve teveccühüyle, Yeniden Refah Partisi adım adım zafere yürüyor. İnşallah seçimlere kadar 500 bini geçeceğiz. Türkiye’nin 3. siyasi partisi olarak seçimlere gireceğiz. Bu hızla gidersek günde 2500 üye artışı oluyor. Biz bile hızına yetişemiyoruz.  Ayda 75 bin yapar 1 senede 1 milyon yapar. Önce 31 Mart’a kadar 500 bini geçeceğiz ondan sonra en kısa zamanda bir milyon üyeyi geçeceğiz inşallah.

Adıyaman’da geçtiğimiz sene 6 Şubat’ta yaşanan deprem dolasıyla hayatını kaybeden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyoruz. Cenab-ı hak bundan sonra böyle felaketler yaşatmasın inşallah. Çok değerli Besnililer, çok değerli Adıyamanlılar Yeniden Refah Partililerin sandıkları patlatması ve büyük zafer kazanması 2 bakımdan çok önemli. Bir tanesi 1 Nisan itibarı ile ahlaklı belediyecilik döneminin başlatılması için rantçı belediyecilikten, örgütçü, heykelci belediyecilikten bunalan milliyetimizin kurtuluşu ve milli görüş için 31 Mart’ta sandıkları gideceğiz ve Yeniden Refah diyeceğiz inşallah.

Milletin derdiyle dertlenmek yerine makam arabasının marka ile modelini düşünen belediye başkanları yerine, millete hizmet etmek yerine eşini dostunu akrabasını zengin etmekle uğraşan belediye başkanlarının yerine, önce ahlaklı ve manevi hakkı üstün tutan ahlaklı belediyecilik dönemini başlatacağız inşallah. 31 Mart’ta Yeniden Refah Zaferinin 2.önemi ise 31 Mart’ta Yeniden Refah kazanacak oy patlaması yapacak ki 2028 seçimlerinde milli görüş iktidarının yolları açılsın 2028 de Yeniden Refah iktidara gelebilsin işte bu bakımdan 31 Mart önemli.

Peki 2028’de Yeniden Refah’ın İktidarın gelmesi neden önemli biz belediye seçimi için halkın içinde gezerken bize öncelikle geçim derdini soruyorlar. Bize ödeyemedikleri faturalardan bahsediyorlar, ekonomik sıkıntıdan dertleniyorlar.

Ve Tabi 31 Mart Yeniden Refah’ın diğer önemi de ahlaklı belediyeciliğin başlaması adalet demektir. 1989’ da Sivas Belediyesini aldık. 1994’te Çorum’u aldık.  Sivas ve Çorum’da Refah Partili Belediyeler en büyük hizmeti geri kalmış alevi vatandaşların yaşadığı mahallelere götürdü. Siz bize oy vermediniz diye onlara hizmet etmiyoruz demediler. Efendim iyi söylüyorsunuz da iktidar partisiyle belediye başkannın partisi aynı olmazsa hizmet almakta zorlanırız. Ne münasebet 84 ve 94 te iktidarda refah yoktu.  Ama Refah Partisi efsane hizmetleri yapmadılar mı? Evet yaptılar! İktidarda başka parti olduğu halde ahlaklı belediyeciliği uyguladılar ve belediyelerde destanlar yazdılar. Bu hizmetler verilirken Refah Partisi hiçbir zaman iktidarda değildi. Buna rağmen bu hizmetleri yaptık. Şimdi millet olarak gideceğiz önce 31 Mart’ta sonra 2028’de mührü hilal ve başağa vuracağız, Yeniden Refah’ı seçeceğiz. Bu çalışmalarımızı Yeniden Refah’ın zaferlerine vesile eylesin ve bu saydığımız hizmetlerin tekrardan gerçekleşmesini Yeniden Refaha nasip etsin. Birbirimizin derdine derman olmayı nasip eylesin. Milli görüşçü belediyeleri belediye başkanlığı makamını kendisini ve çevresini zengin etmesi için kullanmaz. Bu ticaret makamı olarak görmez belediye makamını hizmet ve ibadet makamı olarak görür.

Bizim farkımız burada belediye makamını ticaret makamı değil bu makamı ibadet makamı olarak gören belediye başkanları ile İnşallah 1 Nisan itibariyle bu anlattıklarımızı gerçekleştirmeyi uygulamayı milletimizin derdine deva olmayı nasip etsin. Besni’de İsmail Sümer başkanımıza Adıyaman’da Nazif Atalay başkanımıza ve diğer tüm belediye başkan adaylarımıza nasip eylesin. Toplantımız bir kez daha hayırlı olsun açılışımız hayırlı olsun gazamız mübarek olsun zafer milli görüşçülerindir. Teşekkür ederim Allah razı olsun, “dedi.

Haber: Güncel Haber Merkezi