İlçedeki trafik yoğunluğu ve park sorununu azaltmak amacıyla Besni İlçe Emniyet Müdürlüğü bir dizi önlem alıyor.

Besni’de Atatürk Caddesi’nde Postane ve Çat Camisi arasında, önümüzdeki haftadan itibaren 7.00 ile 19.00 saatleri arasında araçlara park yasağı getirildi. Ayrıca Ağır tonajlı araçlar gündüz 08.00 - 18.00 saatlerinde şehir merkezine giremeyecek.

Konu ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan Besni İlçe Emniyet Müdürü Muhammed Ergin, “İlçemizdeki trafik yoğunluğu ve park sorununu azaltmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Ali Erdemoğlu, “Besni’ye Yakışır Bir Ziraat Odası Olmuş Ali Erdemoğlu, “Besni’ye Yakışır Bir Ziraat Odası Olmuş

Bu konuda bir dizi tedbir aldık. Özellikle Postane ve Çat Camisi arasında bulunan mevkiye park yasağı getiriyoruz. Vatandaşlarımız ilk 20 dakikasında araçlarının dörtlü sinyallerini yanık bırakarak park edebilecekler. Takipleri özellikle mobese kameraları üzerinden gerçekleştireceğiz.

20 dakikayı aşan araç parklarına trafik görevlilerimiz cezai işlem uygulayacak ve araçlar çekici ile çekilecek. Bu konuda vatandaşlarımızdan duyarlı olmalarını bekliyoruz. El birliği ile bu sorunu ortadan kaldırmamız gerekiyor. Vatandaşların mağdur olmaması için ilçenin değişik noktalarına uyarıcı levhalar asıldı. Özellikle esnaflarımıza bilgilendirme amaçlı broşürler dağıtılacak” dedi.