Ülke ve dünya genelinde hayatı ve eğitimi etkileyen pandemi dolayısı ile bazen yüz yüze bazen uzaktan devam eden eğitim, bu yıl kesintisiz bir şekilde yüz yüze yapılarak tamamlandı. Öğrenciler son ders gününde yıl içinde verdikleri emeklerin karşılığını karne ve belgelerle aldılar.

Besni’de öğrenci ve veliler karne heyecanı yaşanırken, Köseceli ÇPAL ve Şehit Recep İnce Ortaokulu'ndaki törene Besni İlçe Kaymakamı Nazlı Demir, Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, Köseceli Belde Belediye Başkanı Kerim Durgut ve Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Koca katıldı.

Öğrencilerin oldukça heyecanlı olduğu gözlemlenirken, öğretmenler de karneleri dağıtırken aynı heyecana ortak oldular.

Besni ilçe Kaymakamı Nazlı Demir karne töreninde yaptığı konuşmasında, "Uzun bir maratonun nihayetinde bu eğitim öğretim yılını da çok şükür sağlıklı bir şekilde bitirdik. Hepinizin eline, emeğine sağlık. Güzel bir yaz tatili geçirmenizi ve sağlıkla yeni eğitim öğretim yılına hazırlanmanızı diliyorum. 8. sınıf öğrencilerimiz sınavı atlattı, sırada 12. sınıf öğrencilerimiz var. İnşallah onlar da sağlıklı bir şekilde yarın ve pazar günü sınava girip bu süreci atlatırlar. Sınavdan korkmamanızı ve hayatınızda sadece bir aşama olduğunu sakın unutmayın. Çünkü bizim ve aileleriniz için sizin sağlığınız her şeyden daha önemlidir. Şimdiki sınavlar genel itibariyle okuduğunu anlama üzerine odaklandığından, tatilde bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Bu da sizi yeni eğitim öğretim yılına daha hazır hale getirecektir. Ben tekrardan bütün öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun." dedi.

Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel ise karne heyecanı yaşayan öğrenci ve veliler için bir mesaj yayımladı.

Demirel, "Çok şükür koronavirüs engelinin olmadığı bir eğitim öğretim yılını sağlıklı bir şekilde bitirdik. Karnelerini alarak yaz tatiline başlayan öğrencilerimizi tebrik ediyor, iyi tatiller diliyorum. Değerli meslektaşlarımı da geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yetiştirmek için gösterdikleri gayretten dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz kadar sizler de elbet dinlenmeyi hak ediyorsunuz. Değerli velilerimizin çocuklarımızı iyi bir şekilde dinlendirerek yeni eğitim öğretim yılına hazırlamasını temenni ediyorum. Tekrardan herkese iyi bir tatil dileyerek, hafta sonu üniversite sınavına girecek bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum." dedi.