Ahmet Aydın’dan, Ali Erdemoğlu’na ziyaret Ahmet Aydın’dan, Ali Erdemoğlu’na ziyaret

Kalıcı konutlar inşa edilene kadar vatandaşlarımıza en iyi şartları sunma gayretinde olduklarını ifade eden Besni Kaymakamı Çağlar Partal, “Besni merkezin yanı sıra Belde ve köylerde de yürütülen çalışmalarda bugüne kadar 857 konteyner ve 100 adet prefabrik olmak üzere toplam 957 yaşam alanı oluşturuldu.

Besni merkezde 280 vatandaşımızı konteynerlere yerleştirdik. 100 Adet prefabrik evin yanı sıra 320 konteyner daha vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Besni merkezdeki sayımız toplamda 700’e ulaşacak.

Bölgede kurulan geçici yaşam alanlarına taşınan depremzedeler, günlük hayatta ihtiyaç duydukları birçok eşya ve araç gerece ulaşabiliyor.

Bununla birlikte Belde ve köylerdeki vatandaşlarımız için de çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz, “

Çakırhöyük beldemizde, toplu alanda 105, Konuklu Köyümüzde, toplu alanda 44, bireysel 28 toplam 72, Kutluca Köyünde toplu alanda 45, Burunçayır Köyümüzde bireysel 23 ve tüm köylerimizdeki engelli vatandaşlarımıza da 35 adet konteyner teslim ettik.

Çilboğaz, Güneykaş, Akpınar, Şambayat, Çomak ve Yazıbeydilli köyümüzde ise toplu alanlar oluşturmaya devam edeceğiz. Bu alanları bayrama kadar tamamlamayı planlıyoruz. ”dedi.