G Ou Wfl Wo A Agh O

Adıyaman Milletvekili Hüseyin Özhan, Besni’de Kentsel Dönüşüm de proje çalışmalarının tamamlandığını ve önümüzdeki günlerde ihalenin yapılarak çalışmalara kısa süre içinde başlanacağını duyurdu.

Hüseyin Özhan-6

İHH, 66 ülkede ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıttı İHH, 66 ülkede ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıttı

Milletvekili Özhan konu ile ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, “Proje, Mevcut kent kurgusuna uygun olarak konut ticaret ve kamu birimleri bir arada düşünülmüş nitelikli meydanlar ve peyzaj alanları şeklinde planlandı. Ciritmeydan Mahallesindeki Milli Eğitim Binasının ve eski kapalı Belediye Düğün salonunu olduğu adalarda yapılması planlanan kentsel dönüşüm ile ilgili hak sahipleriyle yapılan görüşmelerde sona gelindi. Hak sahipleri ile anlaşma sağlandığı takdirde hemen ihaleye çıkılacak ve çalışmalara başlanacak. Anlaşma sağlanamaz ise acele kamulaştırma yapılarak çalışmalar hızlandırılacak.

G Ou Wfj W M A A O L Va

Emlak Konut GYO tarafından yapılacak olan kentsel dönüşümün örnek bir çalışma olacağını belirten Özhan, 172 konut, 57 dükkan ve 9 ofisten oluşacak. 19 Bloktan oluşacak projede Toplam İnşaat Alanı 43.287,00m2, Konut Brüt Alan 20.507 m2, Ticaret Brüt Alanı ise 3.627m2’den oluşuyor. Alanda ayrıca, 217 araçlık otopark olacak. Konut + ticaret + ofis şeklinde olacak projede 2+1 konut olarak 32, 3+1 konut olarak 140 toplamda ise 172 konut ile 57 dükkan, 9’da ofis şeklinde olacak, dedi.

Projede emeği geçen başta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki'ye, Bakan Yardımcımız Sayın Vedat Gürgen'e, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcımız Sayın Ahmet Aydın ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz, dedi.

Editör: E. Soydan Doğru