Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan komisyonlar marifetiyle Besni’de ki pansiyonlar, destek eğitim odaları ve DYK kursları denetlendi.

Şambayat’ta Kontrolden Çıkan Tır Devrildi: 1 Yaralı Şambayat’ta Kontrolden Çıkan Tır Devrildi: 1 Yaralı

Pansiyon denetimleri Şube Müdürü Adil Kahya başkanlığında; Nevzat Avşar, Aysun Karakuş, Ahmet Han ve Muhammet Aslan'ın olduğu komisyon tarafından yapıldı. Komisyon üyeleri, ailelerinden uzakta eğitim gören ve pansiyonlarda barınan öğrencilerin problemlerini yerinde görmek, kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerini kontrol etmek, pansiyon çalışanlarının ve öğrencilerin hijyenik ve güvenli bir ortamda olmalarını sağlamak amacıyla denetliyor.

Ziyaret edilen destek eğitim odarında ise öğrencilerin eğitim ortamları yerinde görüldü. Destek eğitim odarında görevli öğretmenlerle de görüşülerek karşılaşılan problemler dinlendi. Bu kapsamda Besni Atatürk Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Besni İlkokulu, Besni Eğitim Vakfı İlkokulu ziyaret edildi.

Yapılan DYK kursları ziyaretleri kapsamında da Besni okullarında Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının yapıldığı okullar denetlendi. Kursların etkili ve amacına hizmet etmesi için yapılan denetimlerde kurs sınıfları ziyaret edilerek öğrencilerle biraraya gelindi.

Yapılan denetimler sonucunda Şube Müdürü Adil Kahya, eksiklikler konusunda gerekli notların alındığını ve rehberlik konusunda gerekli desteğin verileceğini belirtti. Denetimlerde sağlıklı ve güvenli eğitim ortamları veren okullarımızın idareci ve öğretmenlerine teşekkür ettiğini belirtti.