WhatsApp Image 2023-09-09 at 11.29.47 (1)

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Besni İlçe Başkanlığı ve üyeleri, CHP'nin 100'üncü kuruluş yıl dönümü nedeniyle Kaymakamlık binası önünde bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk koydu  Atatürk anıtı önünde düzenlenen törende CHP İlçe Başkanlığı tarafında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

‘’Gazi Mustafa Kemal ATARÜRK önderliğinde kazanılan ulusal kurtuluş zaferinin ardından kurulan CHP Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atarak. Adaletin, Demokrasinin, laikliğin, barışın hukukun güvencesi olarak 100 yıldır varlığını sürdürmektedir. CHP dünyada 100 yılını tamamlamış nadir partilerden biridir.

100 yılımız Atatürk’ü unutturmaya her fırsatta değersizleştirmeye adını anmamayı marifet sananlara verilen en güçlü cevaptır. CHP en başta Büyük Atatürk’ün bizlere emanetidir. Bugün Cumhuriyeti ve kurucu değerlerimizi var gücü ile hedef alanlara karşı hepimizin en temel görevinin bu emanete sahip çıkmak olduğunun bilincindeyiz.

BESNİ'DE GÜNLÜK PAZAR FİYATLARI (23.09.2023) BESNİ'DE GÜNLÜK PAZAR FİYATLARI (23.09.2023)

CHP bir parti olmasının ötesinde savaş meydanlarında kurulmuş milli mücadeleyi vermiş devamında cumhuriyetin devrimlerinin hayata geçirilmesinde önemli roller üstlenmiş bu ülkede demokrasi mücadelesini sürdüren bir partidir.

CHP kökleri cumhuriyetçilik, milliyetçilik, halkçılık, devletçilik, laiklik ve devrimcilik olmak üzere altı temel ilkeye dayanan asırlık bir çınardır. CHP Türkiye’nin birleştirici gücüdür. Hakkın hukukun ve adaletin hakim olduğu genci, yaşlısı, kadını, erkeği tüm toplumun refah ve huzur içinde yaşayacağı gençlerin vatanını terk etmek zorunda kalmayacağı aydınlık bir Türkiye’dir hedefimiz.

Ulu önder Atatürk benim iki büyük eserim var bunlardan birisi Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Diyerek Türkiye Cumhuriyetini ve CHP ‘yi bizlere emanet etmiştir.

Bu mirasın bekçileriyiz partimizin 100. Yılını kutlarken atamıza bir kez daha şükran ve minnet duygularımız ifade ediyoruz.’’