Gölbaşı’nda çiftçilere yem dağıtıldı Gölbaşı’nda çiftçilere yem dağıtıldı

1989 Yılında kurulan Merinos Besni Küçük Sanayi Sitesi’nde geri ödemeler sona erdi.

165.000 m2 (165 Dönüm) üzerinde 258 üyeli bir kooperatif olan Besni Merinos Küçük Sanayi Sitesi’nde geri ödemeler sona erdi.

Konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Haci Arslan, “1989 yılında kurulan Sanayi Sitemizin 17.12.1993 tarihinde sözleşmesi yapılmıştı.  2008 tarihine kadar farklı aylarda Hakedişleri yapılarak, 20.05.2008 Tarihinde Geçici Kabulü yapılmasının ardından alt ve üst yapısı bitirildi.

21.06.2009 Yılında ise Noter kuraları çekilerek hak sahiplerine dükkanları teslim edildi. Dükkânların geri ödemesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Halk Bankası aracılığıyla tarafımıza tanınan krediyle 6’şar aylık dilimler halinde ödemesi başlamıştı. Üyelerimizin yeni yerlerine taşınmaları, tadilat, işlerinin tamamlanmaması vb. nedenlerden dolayı 2014 yılı 6. Ayına kadar ertelenmişti.

2014 yılı 6. Ayında ödemeler başlamış ve 2023 yılı 6. Ayında tüm üyelerimizin borçlarını ödemeleri sonucunda son bulmuştur. Bu süreçten sonra tapu işlemleri için ilk önce bankadan çekmiş olduğumuz kredilerin ipoteklerinin kaldırılması için Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Sümer ile birlikte Ankara'ya giderek Daire başkanı Caner Kocaoğlu görüşmelerde bulunduk. İpotek kaldırma işlemi için ise, Halk Bankası Genel Müdürlüğüne yazı yazılmış ve ipoteklerin kaldırılması istenmiştir. İpotekler kaldırıldıktan sonra tapu ifraz işlemlerini başlatmış bulunmaktayız. En kısa sürede tapu işlemlerini tamamlayıp üyelerimize teslim edeceğiz.

Hayata geçirdikleri projelerle küçük sanayi sitesini modern bir hale getirerek, esnafa faydalı olma gayreti içerisinde olduklarını söyleyen Besni Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Haci Arslan, "Göreve geldiğimiz günden bugüne sanayi sitesinde önemli çalışmalara imza attık ve atmaya da devam ediyoruz. Sanayi sitemize ağaçlandırma, tel örgü, bekçi kulübeleri, giriş çıkış kapılarımız, güvenlik kameraları ve park alanı kazandırdık. Esnafımıza daha iyi hizmet verebilmek için Merinos A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu'nun katkısı ile idari binamızı yeniledik. Akabinde hayırseverlerimiz ve yine Ali Erdemoğlu ile Rahmetli Mustafa Rabuş’un katkısıyla küçük sanayi sitemize cami ve 5 adet dükkan kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. En önemli projelerimizin başında ise Çıraklık Eğitim Merkezi geliyor. Hayırsever Mustafa Baba’nın katkılarıyla yaptırılan bu okulda ilçesine ve ülkesine faydalı gençler yetiştirilmesi bizleri ayrıca onurlandırıyor. Yaptığımız çalışmalar bununla da kalmayacak esnafımızın faydasına projeler üretmeye devam edeceğiz, “ dedi.