Kongrede Divan Başkanlığına Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Halil Tüy seçilirken, katip üyeliklerine ise Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen ile Halil Kuş getirildi.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Merinos Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Haci Arslan, Sanayide yapılan çalışmalardan bahsetti. Başkan Arslan; "Sitemiz içerisinde yapımı devam eden camimiz tamamlanarak ibadete açıldı. Ufak tefek eksikliklerimiz kaldı onları da en kısa zamanda tamamlamayı planlıyoruz.

Çıraklık Eğitim Merkezimiz e tamamlanmış olup, inşallah önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetiştirilecek. Besnimizin Kanaat Önderi Mustafa Baba’ya bir kez daha teşekkür ediyorum.

Ayrıca sanayi sitemiz içerisine halı saha yapılması yönünde girişimlerimiz oldu. Bu konu ile ilgili Besni Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile görüşmelerimiz devam etmektedir.

Sanayimizin ana giriş kapısı bekçi kulübesi yanına Halk Bankası Besni Şube Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde ATM kurulması için talepte bulunduk.

Sanayimizin ana girişi önüne vatandaşlarımızın kış aylarında yağmurda ve karda mağdur olmamaları için dolmuş durağı getirdik. Ayrıca I Blok yanında yapılan park alanına tel örgü çektirdik.

Karayolları ve Özel İdare ile görüşmelerimiz neticesinde sitemiz içerisinde arızalı ve bozuk olan yollarda kullanılmak üzere 1 kamyon asfalt ve 1 tır kilitli parke taşı getirttik.

Sitemiz içerisinde bozuk olan ve çöken yollarımız tespit edilip bekçilerimiz tarafından anında müdahale edilerek yaptırılmaktadır.

Sanayi sitemize yönetimimizle beraber elimizden geldiği kadarıyla bir şeyler yapmaya ve kazandırmaya çalışıyoruz. Bu anlamda işlerimizin daha iyi ve düzenli olabilmesi için esnaflarımızın aidat borçlarını zamanında ödemeleri gerekmektedir.

Yapılan çalışmalarda yönetim ve denetim kurulu üyelerimize ve emeği geçen herkese, İl Müdürlüğümüzün de temsilcilerine katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Ayrıca kongremize katılan herkese de teşekkür ediyoruz. Kongremiz hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

Arslan'ın konuşmasının ardından Yönetim ve Denetim Kurulu faaliyet raporu ile gelir ve gider tablosu okunarak ibra edildi.