Öztürk, “Yanlış düşünce ve zihniyetin içinde yer almayacağım bu nedenle hem görevinden hem de parti üyeliğinden istifa ediyorum.

Altılı Masa'nın ortaklarından Gelecek Partisi'nin kuruluşundan bugüne dek Besni Kurucu İlçe Başkanlığı görevini yürüten Aydın Öztürk, yapılan siyasi ittifakın yani yanlış düşünce ve zihniyetin bir parçası olmayacağını belirterek yaptığı açıklamayla hem görevinden hem de parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

Öztürk tüm ilçe teşkilatının da hem görevlerinden hem parti üyeliklerinden istifa ettiklerini duyurdu.

Öztürk gazetemize yaptığı açıklamada genel başkanımızı Sayın Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan partimiz, kuruluş ilkelerinden ve amacından uzaklaşarak teslimiyetçi bir anlayışla hareket etmeye başladı.

Partimizin kuruluş amaçlarına uygun olmayan bu teslimiyetçi anlayışı, kabul etmemiz mümkün değildi diye konuştu.

AK Parti Adıyaman aday adayları belli oldu AK Parti Adıyaman aday adayları belli oldu

Partisini sert sözlerle eleştiren Öztürk, Partimiz kuruluş amacından uzaklaşmıştır. Kendi iradesi ile değil , CHP ve beraberindeki diğer partilerin güdümünde hareket eder hale gelmiştir. Partimizin izlemiş olduğu siyasi duruştan ödün vererek çizmiş olduğu devlet çizgisinden şaşması kabul edilebilir bir durum değildir. Ayrıca Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilen Sayın Kılıçdaroğlu’nun bizlerin yani tabanın siyasi düşüncesi milliyetçi ve muhafazakar düşüncemize ters olması sebebi ile böyle bir karar aldım.

Bununla birlikte HDP'yle ortak hareket eden zihniyetle aynı yolda yürümemiz mümkün değildi. Bahsettiğim bu gerekçelerden dolayı kurucu ilçe başkanı olduğum Gelecek Partisi İlçe Başkanlığı ve parti üyeliğinden istifa ediyorum" dedi.