Whatsapp Image 2024 02 04 At 16.45.02 (1)Whatsapp Image 2024 02 04 At 16.45.02Grubun iki güçlü takımı Besni Kapalı Spor Salonunda karşı karşıya geldi. Kazananın grup birincisi olarak Play Off lara katılacağı maçta rakibine oranla üstün bir maç ortaya koyan Besni GSK galip gelmesini bildi.

Maçta ilk seti 25-9 İkinci seti 25-20 Besni GSK Kazandı. 3. Seti 22-25 Elazığ Voleybol kazanırken son seti 25-23 kazanan Besni Gençlik ve Spor Kulübü maçı 3-1 kazandı. Ve Eskişehir’de oynanacak Play Off’lara lider olarak katılma hakkı kazandı.

Maç sonu gazetemize açıklamada buluna İlçe Kaymakamı Çağlar Partal, Sezon başında takımımızı kurduğumuzda biz Besni’de bir heyecan yaratmak, insanları salona çekmek ve gençlerimize rol model olmak için bu takımı oluşturmuştuk, güzeldi gitti. Sezonu grupları birinci olarak bitirdik. Şimdi Eskişehir'de Play Off’lara gidiyoruz. Tabi burada takımımız iyiydi. Taraftarımız da bütünleşti. Takımımızla her hafta burada içerideki maçlarda türübüni doldurduk, Besni’de güzel bir heyecan oldu. Takımın finansmanını tamamen sponsorlar vasıtasıyla sağladık. Bu anlamda da ben bize destek veren herkese çok teşekkür ediyorum taraftarımıza verdikleri büyük destek nedeniyle teşekkür ediyorum. Oyuncularımıza teşekkür ediyorum inşallah önümüzdeki yıllarda yine aynı başarıyı tekrarlayıp daha fazla Besni’de yetiştirdiğimiz oyuncularla yolumuza devam etmek istiyoruz. Bizim bu takımla lige katılma amacımız aslında Besni’de  bir aktivite olsun insanlar çoluğuyla çocuğuyla gelsin, eşiyle dostuyla maçlar izlesin. Hem de biz burada kendi çocuklarımızdan sporu sevdirelim, onları yetiştirelim. Fazla boş zamanları kalmasın,  Çünkü boş zamanları kaldığı zaman bunlar kötü alışkanlıklarla çok çabuk doldurulabiliyor. Biz bu anlamda da devletimizin Besni’deki yatırımları çok iyi. Salonumuz var, spor salonumuz var yeşil merkezinde bir salonumuz var, yüzme, havuzumuz var, sentetik çim sahamız var. Ve bunun içini doldurmak da biz buradaki yerel yöneticilerin işi. Şükür burayı doldurabildik, güzel bir şekilde devam ettik. Şimdi Eskişehir'de Play Off maçlarımız var. inşallah takımımız en iyi şekilde de orada ilçemizi temsil edecek. Ben emek veren herkese teşekkür ediyorum.

Sumudica: "Ligde kalacağımızı düşünüyorum, bunun için savaşmamız gerekiyor" Sumudica: "Ligde kalacağımızı düşünüyorum, bunun için savaşmamız gerekiyor"

Beraberinde Masa Tenisinde de bir başarımız var. Tabi masa tenisinde üçüncü ligdeyiz. Muhtemelen bu sene bir üst lige çıkacağız, ikinci ligde olacağız. Yine atletizm takımımız devam ediyor. Onlar da Türkiye çapında başarılı alıyorlar. Yine Muay Thai  ve boksta da takımlarımız var. Güreş takımlarımız yeni olarak kurduk. Dediğim gibi amacımız bizim bu salonların fiziki yapının içini doldurmak, gençlerimizi spor yaptırmak, insanlarda buralara çekmek. Tabi biz çok şanslıyız çünkü Merinos gibi, Erdemoğlu Ailesi gibi de büyük destekçilerimiz var. Her takımızın doğal sponsoru oluyorlar. Bazen onlara sormadan bile yola çıkıyoruz. Mutlaka desteklerini alıyoruz. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum, dedi. çok teşekkür ediyorum.

Whatsapp Image 2024 02 04 At 16.45.02 (3)