BEV3İki gün süren temaslarında Besni Kaymakamlığı,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,Adıyaman Belediye  Başkanlığı ve Bir çok sivil toplum ve Basın kuruluşlarını ziyaret eden heyet cumartesi günü ise Saat 15.00’de Ali Erdemoğlu Fen Lisesi Konferans Salonunda İlçemizde bulununan neredeyse tüm sivil toplum kuruluşları, Öğretmen sendikaları,siyasi parti temsilcileri ile geniş katılımlı bir toplantı yaptı. Ayrıca Başkan Şaban Çağıran Adıyaman'ın uydu ve Digitürk üzerinden yayın yapan Gözde TV ana haber bültenine konuk olarak Eğitim Bayramı ve Besni Eğitim Vakfı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bu süreç içerisinde 25. Eğitim Bayramının 6-7-8 Ekim 2023 tarihlerinde kutlanmasının planlandığını ifade eden Çağıran ; En önemli gelişmenin ilçemizin medarı iftiharı Erdemoğlu ailesinin Bayram Komitesine dahil edilmesinin olduğunun altını çizdi.
Bugüne kadar kutlanan Eğitim Bayramlarını yaptıkları hizmetlerin açılışları ile ve şahıs olarak neredeyse tümüne katılarak  zaten süsleyen Erdemoğlu ailesinin bu tekliflerini kabul etmelerinden dolayı kendilerine minnet ve şükranlarını sunduklarını sözlerine ekledi.

Yaşanan Deprem nedeni ile Besni'deki acıları kendilerinin de derinden hissettiklerini ve ilk günden itibaren Depremzedelerin yanında olmaya gayret gösterdiklerini, İstanbul Besnililer ve diğer derneklerle birlikte İstanbul’da oluşturdukları Yardım-Destek masasında ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen Çağıran; toplumumuzun bu hassasiyetini dikkate alacaklarını, ancak Besni insanımızın bir an önce ayağa kalkmaya ve normal hayata dönmeye ihtiyaçları olduğunu düşündüklerini ifade etti.

BEV

Cumhuriyetin 100.Yılı Besni Eğitim Vakfının 25. Yılı 

Öte yandan bu seneki Eğitim Bayramının ana temasının 100. yılı olması nedeni ile '' CUMHURİYET'' olacağını açıklayan Şaban Çağıran; Cumhuriyetimizin  bir asır, Vakfımızın çeyrek asırlık bir serüveninin olmasının güzel bir tesadüf olduğunu ve bu temayı tüm etkinliklerde ilmek ilmek işleyeceklerini ifade etti.

Genç Kızlarımızın Boksta Büyük Başarısı Genç Kızlarımızın Boksta Büyük Başarısı

Son olarak Ana ilkelerinin Cumhuriyet, Demokrasi, Laiklik, Hukuk ve İnsan Hakları olduğunu bunların dışında, vakıf olarak siyasi bir düşüncenin tarafı olmadıklarını, tüm Besni’ye katkı sunmak amacında olduklarını dile getiren Şaban Çağıran; 
Eğitim Bayramı ile ilgili herkesin katkı sunmasını beklediklerini ve herkesin görüşlerini almayı ve değerlendirmeyi yapacaklarını sözlerine ekledi.BEV2