Besni bilim ve sanat merkezinde düzenlenen yılsonu şenliğinin açılışına, Besni belediye başkan Vekili Cüneyt Yaşar, Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, , Besni Belediye Başkan Yardımcısı Ali Payam, Besni İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdurrahman Çelik ve Neşet Taner ,Memur-Sen Besni İlçe Temsilcisi Abdurrahman Ateş okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Müdür, etkinlikerin değerlendirilmesine yönelik olarak ''Bilim Sanat Merkezi geleceğin bilim insanları, sanatçıları ve yenilikçilerini yetiştirme misyonuyla eğitim öğretim yılı boyunca çeşitli etkinlikler düzenlemiştir. Bu etkinlikler, öğrencilerin bilimsel ve sanatsal yeteneklerini keşfetmelerine, geliştirmelerine ve sergilemelerine olanak sağlamıştır. Ayrıca;

Gerçekleştirilen Etkinlikler:

  • Bilimsel Araştırma Projeleri: Öğrencileri, kendi ilgi alanlarına yönelik bilimsel araştırmalar yapmış,hipotezler oluşturmuş, deneyler tasarlamış ve sonuçlarını analiz etmiştir. Bu projeler, öğrencileri bilimsel yöntemi öğrenmelerine ve uygulama becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmuştur.
  • Sanatsal Çalıştaylar: Resim, heykel, müzik, drama gibi farklı sanat dallarında düzenlenen çalıştaylarda öğrencilerin, yaratıcılıklarını kullanarak özgün eserler ortaya koymuştur. Bu çalıştaylar, öğrencilerin sanatsal ifade yeteneklerini geliştirmelerine ve estetik anlayışlarını zenginleştirmelerine yardımcı olmuştur.
  • Yarışmalar ve Sergiler: Düzenlenen bilim ve sanat yarışmaları, öğrencilerin yeteneklerini sergilemelerine ve diğer öğrencilerle rekabet etmelerine olanak tanımıştır. Ayrıca, öğrencilerin ürettiği bilimsel ve sanatsal eserlerin sergilendiği sergiler, öğrencilerin başarılarını paylaşmalarına ve toplumun takdirini kazanmalarına vesile olmuştur.

İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü olarak "Eğitim camiası adına Bilim ve Sanat Merkezimizden, öğrencilerimizin bilimsel ve sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmak için bu tür etkinliklere devam etmeyi ve gelecekte daha kapsamlı etkinlikler düzenlemelerini bekliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız.'' dedi.

Yapılan etkinlikle ilgili bilgi veren Besni Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Mehmet Songuralp; “Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz tarafından bin bir emek ve özveriyle hazırlanan, Bilim sanat merkezimiz bünyesinde faaliyet gösteren robotik kodlama, grafik tasarım, akıl ve zeka oyunları, sanat, İngilizce, fen ve deney, matematik, Türkçe, resim, müzik atölyelerinde yıl boyunca yapılan faaliyetlerden ve çalışmalardan derlenen örneklerden oluşmaktadır. Yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.

Ayrıca etkinliğimize katılarak bizleri onurlandıran, Besni belediye başkan Vekili Sayın Cüneyt Yaşar’a, Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Demirel’e, Besni Belediye Başkan Yardımcısı Ali Payam’a, Besni İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Abdurrahman Çelik ve Neşet Taner’e,Memur-Sen Besni İlçe Temsilcimiz Abdurrahman Ateş'e, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize şükranlarımızı sunuyorum hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyorum“ dedi.

63 yaşında 8 üniversite diploması aldı 63 yaşında 8 üniversite diploması aldı

15 (Küçük)7 (Küçük)8 (Küçük)4-262 (Küçük)-3

Editör: Habibe Karakuş