Besni, Gölbaşı İlçelerinden Bilim Sanat Merkezi öğrencisi olmaya hak kazanan öğrencilerin eğitim göreceği merkez Kaymakam  Çağlar Partal’ın ilk dersine katılımıyla başladı.

Kaymakam Çağlar Partal  ile birlikte  Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Sümer, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Neşet Taner  Besni Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Mehmet Songuralp,  Yoldüzü Ortaokulu Müdürü Abdullah Karaman, Bilsem Öğretmenleri katıldı.

Besni Bilim ve Sanat Merkezi’nin Kurucu Müdürlüğü görevinide üstlenen Merkez Müdürü Mehmet Songuralp;” İlçemize böyle bir kurum kazandırmanın sevinci içerisindeyiz. Deprem nedeniyle açılış konusunda biraz gecikme yaşasakta, yorucu bir süreç geçirsekte öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek bir merkez oluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Alanında yetkin öğretmenlerimizden oluşan kadromuz öğencilerimize her türlü akademik ve atölye ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Merkezimizin kuruluş sürecindeki desteklerinden dolayı  Kaymakam Çağlar Partal’a, Merkezimizin açılışı konusunda gerek İl  Milli Eğitim Müdürlüğü, gerekse Milli Eğitim Bakanlığı düzeyinde çok büyük çaba sarfeden Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel’e,  Hemşehrimiz, Hayırsever İş Adamı, Gönül İnsanı Merinos A.Ş yönetim kurulu başkanı Ali Erdemoğlu Bey’e, Ulusal ses sanatçımız Latif Doğan Bey’e ve tüm emeği geçenlere kadromuz ve öğrencilerimiz adına şükranlarımı sunuyor, hayırlı olmasını diliyorum.” dedi

Çermik’te buzağı desteği müracaattı başlandı Çermik’te buzağı desteği müracaattı başlandı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel  yaptığı açıklamada ;

”İlçemizde yeteneği alanında eğitim görecek öğrencilere çeşitli branşlarda ders ve atölye çalışmaları düzenlenecek olup bu eğitimler aLanında uzman öğretmenler tarafından verilecektir.

Ayrıca Merkezimizde Merinos A.Ş yönetim kurulu başkanı Ali Erdemoğlu tarafından son sistem, tam donanımlı kodlama ve görsel tasarım atölyeleri kurulumu yapılacak olup bunun yanına ek olarak da Ses sanatçımız Latif Doğan tarafından Müzik Sınıfı oluşturulacaktır.

Kaymakam Çağlar Partal Bey’e, Merkezimize yaptığı değerli katkılarından dolayı başta İlçemizin olmak üzere Türkiye’nin değeri Ali Erdemoğlu Beyefendiye , Latif Doğan Beye ve Besni Bilim Sanat Merkezinin açılmasında gayretlerinden ve özverili çalışmalarından dolayı Besni Bilim ve Sanat Merkezi Müdürümüz Mehmet Songuralp’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, İlçemize Hayırlı Olmasını Diliyorum” dedi

Merkez ziyareti esnasında memnuniyetini dile getiren Kaymakam  Çağlar Partal;” İlçemiz eğitimi için, öğrencilerimiz için bir kurum daha kazandırmanın sevincini yaşadık. Özel yeteneği olan öğrencilerimize alanında yetkin öğretmenlerimiz tarafından verilecek olan bu merkezimiz Besni, Gölbaşı ve Tut ilçemizden Bilsem sınavını kazanan öğrencilerimiz eğitim görecektir. Çeşitli alanlarda eğitim verecek Merkezimizin Besni, Gölbaşı ve Tut ilçelerimize hayırlı olmasını diliyor, Katkılarından dolayı Merinos A.Ş yönetim kurulu başkanı Ali Erdemoğlu Bey’e, Sanatçımız Latif Doğan Bey’e, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demirel’e ve merkezimizin kuruculuğunuda yapan Besni Bilim ve Sanat Merkezi Müdürümüz Mehmet Songuralp’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

2-12

3-9

Haber Foto: Habibe Uçar