Son günlerde sosyal medyada ve basında adı skandallar ve yolsuzluk iddiaları gündeme gelen Besni Belediyesi’nde Tekstil Kent iddiaları doğruysa vatandaşların ve görevlilerin canı hiçe sayılmış.

Depremin ardından yardım malzemelerinin depolandığı alan olan Tekstil Kent’in ağır hasarlı olduğu iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Tekstil Kent ağır hasarlıysa vatandaşların canı hiçe sayılmış. Depolama alanı olarak kullanılan bina da deprem sonrası yardım malzemelerinin dağıtımı için onlarca insan görev yaptı. Binanın güvenli olduğunu düşünen Jandarma ve emniyet güçleri, Belediye Personeli, AFAD görevlileri ve vatandaşlar binaya rahatça girip çıktılar. Oysaki AFAD sürekli uyarılarda bulunuyordu. Ağır hasarlı binalara girmeyin diye!. Yüksek tonajlı arabalar yüklerini boşaltabilmek için bina içlerine kadar girdiler?

Kahta Belediyesi ağaç budama çalışmalarına başladı Kahta Belediyesi ağaç budama çalışmalarına başladı

Peki bina ağır hasarlıysa bina niçin depolama alanı olarak kullanıldı?

Artçıların devam ettiği dönemde ağır hasarlı binalara insanları sokmak vicdana sığar mı?

Bu konuda örnek olması gereken bir belediye olası bir yıkımda yaşanacak faciayı nasıl izah edecek ti?

İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?

Tabi bu konu salgın olayını hatırlattı. İçme suyu meselesinde de raporlara rağmen suyumuz temiz diyerek çoluk çocuk 7 bin kişinin hastaneye akın etmesine neden olan Besni Belediyesi buradan da anlaşılıyor ki insan hayatını hiçe sayıyor!...