Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı eğitim merkezlerinde gerçekleştirilen Yaz Okulu, "Bir Yaz Bin Gelecek" teması altında etkinliklerini sürdürüyor.

"Öğrenciler İçin Zengin Eğitim ve Etkinlik Programı"

7-14 yaş aralığındaki öğrencilere yönelik düzenlenen Yaz Okulu'nda, ortaokul öğrencilerinin yaz tatilini verimli bir şekilde geçirmeleri amacıyla çeşitli dallarda eğitimler veriliyor. Program kapsamında voleybol, futbol, badminton, masa tenisi, satranç, mangala ve doğa gezileri gibi spor aktiviteleri ve kültürel etkinlikler yer alıyor. Ayrıca, Kur'an-ı Kerim, Siyer ve ahlak eğitimi dersleri, temel dini bilgiler ve adabımuaşeret de öğrencilere sunulan eğitimler arasında bulunuyor.

"Öğrencilerden Teşekkür Mesajları"

Yaz Okulu eğitimlerine katılan Özalper Semt Konağı öğrencilerinden Eyüp Selim Zengin, aldığı eğitimlerden dolayı keyifli zaman geçirdiğini belirterek, "Yaz tatilinde Kur'an kursuna katılmak için Özalper Semt Konağı'na geliyorum. Burada eğitimler alıyor, oyunlar oynuyoruz. Birçok arkadaş da edindim. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Müftülüğümüze bize böyle ortamlar oluşturdukları için teşekkür ediyoruz," dedi.

Öğrencilerden Nisa Kurtulmuş ise, "Özalper Semt Konağı'nda çeşitli kurslara katılmak için geldim. Buradaki eğlenceli etkinlikler için teşekkür ediyorum," diye konuştu.

"Alanında Uzman İsimlerle Eğitim"

Yaz Okulu programı, Battalgazi Eğitim Merkezi, Kiltepe Eğitim Merkezi, Kernek Külliyesi, Melekbaba Semt Konağı, Özalper Semt Konağı, Salköprü Semt Konağı, Şehit Ahmet Kocabay Eğitim Merkezi, Şehit Engin Tilbaç Eğitim Merkezi, Şehit Ramazan Sarıkaya Eğitim Merkezi, Rönesans Kent Konteyner ve Yeşiltepe Semt Konağı olmak üzere toplam 11 semt konağı ve eğitim merkezinde uzman eğitmenler tarafından veriliyor.

"Yaz Okulu Tarihleri"

Yaz Okulu programı 1 Temmuz - 16 Ağustos 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Kaynak : PHA

BİLSEM Öğretmen Atama Sonuçları Açıklandı BİLSEM Öğretmen Atama Sonuçları Açıklandı

Kaynak: rss