Batman Üniversitesinde Enerji Müzesi açılacak. Müzenin tasarımı ise İç Mekan Tasarımı Bölümü öğrencileri ve Enerji Koordinatörlüğü iş birliğinde yapılıyor.

Emniyetten Hız Sınırı Uyarısı ! Emniyetten Hız Sınırı Uyarısı !

Enerji Müzesi, Mühendislik Fakültesi’nde yer alan yaklaşık 100 metrekarelik sergileme salonunda hayata geçecek. Müzenin tasarımı için İç Mekan Tasarımı Bölümü öğrencileri, Enerji Koordinatörlüğünün istek ve beklentileri doğrultusunda mekanı yerinde inceleyerek, gerekli rölöveleri alarak bilgisayar ortamına aktardı. Sergide Atike Onatlı, Halime Değirmenci, Leila Elmaskaouy, Ryma Louaya, Serhat Gümüşten, Suzan ve Vefa Ziyanak isimli yedi öğrencinin birbirinden farklı özgün tasarımları sergilendi. Projeler, geleneksel sergileme anlayışından farklı olarak gelen ziyaretçilerin interaktif rol almasını sağlayacak şekilde yapıldı. Her öğrenci projenin teknik çizimi ve maketinin yanı sıra mekanın 3D çizimini de yaptı. Paftalarda yer alan QR kod aracılığıyla mekanın animasyonları ise izlenebiliyor.

Kısa zaman içerisinde hayata geçecek olan Enerji Müzesi projesinin enerji alanında ihtisaslaşan Batman Üniversitesi için önemli bir mekan olacağı kaydedildi.

Kaynak: iha