Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, “İş yeri yıkılacak ve ağır hasarlı esnafımıza acilen konteyner verilmeli”

Besni’de Konteyner Kentte “Çankırı Mahallesi” oluşturulacak. Besni’de Konteyner Kentte “Çankırı Mahallesi” oluşturulacak.

Konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, “Besni’de hayatın normale dönmesinde başlıca etkenlerden birisi olan esnaflarımızın iş yerlerini açmaları ve vatandaşın ihtiyaçlarının karşılanmasıdır.

Besni’de depremde iş yerleri yıkık olan ve ağır hasarlı kullanılamayacak durumda olan esnaflarımız oldukça mağdur durumda. Bu durum temel ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlarımızı da ciddi manada etkilemektedir. Besni’de hayatın normale dönmesine büyük etki yapacak iş yerlerinin açılabilmesi için konteyner talep etmekteyiz.

DEPREMDE ZARAR GÖREN ESNAFIMIZIN ZARARLARI BİR AN ÖNCE TELAFİ EDİLMELİ

Depremde işyerleri yıkılan ve kullanılamaz hale gelen esnaflarımıza devletimizin yardım elini uzatmasını bekliyoruz. İş yerlerinde oluşan zararları bir an önce karşılanmalı ve gereken her türlü destek verilmelidir,” dedi.