İçişleri Bakanı Yerlikaya:"İHA, SİHA ve İKU'larımız 51 bin 876 saat uçuş gerçekleştirdi" İçişleri Bakanı Yerlikaya:"İHA, SİHA ve İKU'larımız 51 bin 876 saat uçuş gerçekleştirdi"

Işıkhan ,’ SGK tarafından yapılan düzenleme ile 47 ilacı daha geri ödeme listesine aldık. 3 adet kanser ilacı, 3 adet multipl skleroz ilacı,  1 adet immunosupresan ilacı, 7 adet antibiyotik, 6 adet kan ürünü,3 adet diyabet ilacı, 36 adedi yerli üretim olmak üzere 47 ilacı daha geri ödeme listesine ekledik İlaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni eder, vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür dilerim. Dedi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının yaptığı duyuruda;’’ 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu gereği oluşturulan Sosyal Güvenlik Kurumu İlaç Geri Ödeme Yönetmeliği’nin 7 inci maddesinin birinci fıkrasının (e) ve (f) bentlerine dayanılarak İlaç Geri Ödeme Komisyonu çalışmaları sonucu alınan kararlara yönelik “Bedeli Ödenecek İlaçlar Listesi’nde yapılan düzenlemeler ekte yer almaktadır. Bu düzenlemeler yayım tarihinden 5 iş günü sonra yürürlüğe girecektir. Tüm ilgililere önemle duyurulur ’dendi.

Haber: Güncel Haber Merkezi