besnili sporcular türkiye 3.sü 1

Atletizmde büyük başarı, Besnili Sporcular Türkiye 3.’sü
Besni Gençlik Ve Spor Kulübü Atletizm Takımı katıldığı Türkiye Şampiyonasında Büyük Başarı elde etti.
Bugün İzmir Atatürk Olimpiyat Stadyumunda yapılan  100. Yıl Cumhuriyet Sezonu  Spor Toto Kulüpler Arası Yürüyüş Ligi TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA  Kadınlar   U18 ve U16 kategorilerinde katılan Besni Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları  her iki kategoride de Türkiye 3.'sü oldu.
Atletizm Federasyonun 2023 yılı faaliyet programında yer alan müsabakalarda,  U16 Kategorisinde yarışan sporcumuz Medine Sevindi ise ferdi olarak Türkiye 3.'sü oldu. 
Antrenörler Hüseyin Doğan ve Serkan Doğan gözetiminde  Aleyna Erdem , Emine Ece Buldum ve Ayşe Özlüdağ 'dan oluşan U18 takımı sporcuları ile Medine Sevindi , İleyda Erdem ve Sıla Özgüler'den  oluşan U16 takımı sporcuları ile yarışmalara katılan Besni Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm alanında  adını Türkiye'nin  önde gelen kulüpleri arasına yazdırmaya devam ediyor.  
Besni Gençlik ve Spor Kulübü  Başkanı Metehan Adıgüzel ,”Bu sonucun ardından  kulüp olarak elde ettiğimiz başarılarla ilçemizin ismini ulusal düzeyde yapılan yarışmalarda   duyurmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Atletizm alanında 2017 yılından itibaren Antrenörümüz Hüseyin Doğan gözetiminde yoğun ve disiplinli bir şekilde çalıştık. Bu çalışmaların sonucunda tamamı Besinlilerden oluşan  sporcularımızın böylesi başarılar elde etmesi ve İlçemizin ismini ulusal mecralarda duyurması bizleri ziyadesiyle memnun etti. İnşallah yakın zamanda bir çok sporcumuz kendi kategorilerinde Milli takımlara seçilecekler. Bu durum başarılarımızı daha da anlamlı hale getirecektir. Bu başarıda emeği geçen sporcularımız ve antrenörlerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.
Ayrıca yarışmalara katılmamızda bizleri  hep pozitif yönde motive eden ve maddi-manevi her türlü desteği sağlayan İlçe Kaymakamımız Çağlar Partal'a , katıldığımız her faaliyete onay veren ve destekleyen Adıyaman Gençlik ve Spor  İl Müdürümüz Fikret Keleş'e ,kulübümüzün kurulduğu günden itibaren ana sponsorumuz olan her faaliyetimizi maddi olarak destekleyen ismini formalarımızda gururla taşıdığımız MERİNOS Holding ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu'na  , Kulübümüzün Yönetim Kurulu Üyeleri Fikret Karaca , Emin Soydan Doğru , Özlem Tüy ve Ersan Kaçar ile kulübümüz üyelerine  çok teşekkür ederim.” Dedi.

Ayak Tenisinde Şampiyon Belli Oldu Ayak Tenisinde Şampiyon Belli Oldu

besnili sporcular türkiye 3.sü 1.jpg 2