Tek liste halinde gidilen seçimlerde mevcut başkan Arif İşitmen güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

Kongrede Divan Başkanlığı’na Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Abuzer Aslantürk seçilirken katip üyeliklerine, Adem Doğan, Deniz Kösen seçildiler.

Tek liste halinde gidilen seçimlerde Başkanlığa Arif İşitmen seçilirken, Yönetim Kurulu üyeliklerine, Haci Arslan, Kadir Açıkgöz, Fikret Karaca ve Bedir Yücelt seçildiler.

Denetim Kurulu üyeliklerine ise, N. Ferhat Şeker ve Mustafa Yaylaz seçildi.

Yeni Besni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Arif İşitmen yaptığı açıklamada; “Sayın üyelerimiz ben 2015’de Kooperatifi kurduğumda ikinci bir kooperatife ihtiyaç var mı diyenler oldu. 102 üye ile kooperatifimizi kurduk ve kooperatifimizi kurduktan sonra gerçekten ikinci bir kooperatife ihtiyaç olduğunu gördük.

bf24021b-0acc-498a-ad68-aa9bf2958f67Kooperatifimiz bugün 720 üye ve Besni Esnafımıza 102 milyar yani 102 trilyon hazine destekli kredi kullandırdık. Esnafımız verilen bu hizmetin daima en iyisine layıktır. Yeni Besni Esnaf Kefalet Kooperatifi olarak ben Başkan Arif İşitmen esnafımızın daima yanında olmaya ve esnafımıza destek çıkmaya devam edeceğim. Burada bazı kişilere teşekkür etmeden geçemeyeceğim. Kurucular kurulu üyelerimize, yönetim kurulu arkadaşlarıma, kuruluş aşamasında zor şartlarda büyük özveri ve gayret gösteren personelim ve aynı zamanda kızım olan Buket İşitmen’e ve sonrasında görevi devir alan Ahmet Kesmezoğlu’na teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.

Kooperatifimizin kuruluş aşamasından bugüne kadar desteğini ve yardımlarını esirgemeyen, her koşulda yanımızda olarak bize güven veren Sayın Adıyaman Milletvekilimiz Ahmet Aydın’a, Sayın TESKOM Merkez Birliği Başkanımız Abdulkadir Akgül’e, 21. Bölge Birliği Başkanımız İsmet Bayram Bey’e, üyelerim ve yönetim kurulum adına teşekkür eder saygılarımı sunarım.” Dedi.