Hayırsever İşadamı Ali Erdemoğlu, Besni Devlet Hastanesi’ne 1,5 milyon TL’lik malzeme yardımında bulundu.

Gaziantep, Adıyaman, Besni ve ülkenin dört bir yanına her alanda yaptıkları önemli yatırımlarla toplumsal kalkınmaya destek olan ve toplumun sosyal alanda ihtiyaç duyduğu birçok hayra vesile olan hayırsever Erdemoğlu Ailesi yardımlarını aralıksız sürdürüyor.

Ali Erdemoğlu’nun Besni Devlet Hastanesi’ne 6 ay içerisinde yaptığı cihaz,  malzeme ve tefrişat yardımı toplamı ise bugünkü değerleriyle yaklaşık 10 milyonu buldu.

Besni’de Diyabet Hastalığına Dikkat Çekildi Besni’de Diyabet Hastalığına Dikkat Çekildi

Besni Devlet Hastanesine yapmış olduğu cihaz yardımının ardından Hastane Başhekimi Ali Helli, 1,5 milyon TL’lik Tıbbi Cihaz yardımından dolayı Erdemoğlu'na teşekkür ederek, "Besni Devlet Hastanemize hayırsever Ali Erdemoğlu aracılığı ile 20 adet Tansiyon aleti, 10 adet Nebilizatör, 10 adet Evrak Tarayıcı, 2 adet 24.000 BTÜ Tomoğrafi ünitesi için duvar tipi Klima, 1 adet 18.000 BTÜ Bilgi İşlem Sunucu odası için duvar tipi klima, 5 adet Barkod Yazıcı, 1 adet Hava-Oksijen karıştırıcı, 4 adet Ameliyathane ve Yoğun Bakım ünitesinde kullanmak için Laringoskop 20 Ocak 2023 tarihi itibarı ile teslim edildi. İlaveten Ameliyathane de başta Kadın Doğum uzmanlarınca ve diğer Cerrahi Hekimlerce kullanılmak üzere, Laparoskopik (Kapalı Karın ameliyatları) alet ve cihazları alındı.

Sağlıktan eğitime kadar birçok kamu kurum ve kuruluşlarında hayata geçirdikleri sosyal projeler ve bağışlarla vatandaşlarımızın gönlünde taht kuran Ali Erdemoğlu şahsına ve Erdemoğlu Ailesi'ne sağlık camiamız, hastalarımız ve tüm Besnililer adına teşekkür eder şükranlarımızı sunarız“ dedi.


İşadamı Ali Erdemoğlu ise, “İnsan yaşamının sürdürülmesi, yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve korunmasında özel bir öneme sahip sağlık alanına elimizden geldiğince katkı sunmaya çalışıyoruz. İhtiyaç oldukça da bu yardımlarımızı sürdüreceğiz. Besni Devlet Hastanesi’ni yaptığı çalışma ve projelerle sınıf atlatan Başhekimimiz Ali Helli ve ekibini de tebrik ediyorum,” dedi.