Açılışa Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedat Gürgen, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Hüseyin Özhan, İshak Şan ve Mustafa Alkayış, Adıyaman Belediye Başkan Adayı Ziya Polat ,AK Parti İl Başkanı Emrah Erkan Bulucu, çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı.

Alkan:’Biliyorsunuz, yeni bir güne, yeni bir döneme girmişle olmakla beraber. Besnimizde 31 Mart itibariyle sandıkları patlatıp. Deprem yaralarını hep birlikte sarıp yeniden ihya ve imar etmek için sizlerle birlikte memleketi ayağa kaldıracağız. Bu zamana kadarBesnimize hizmet etmiş belediye başkanlarımıza. Tüm milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum. Tüm geçmişlerimizi rahmetle anıyor ve hayatta olanlara da sağlık, sıhhat ve selamet diliyorum. Sizlerin gayretini, fedakarlığını çektiğiniz, sıkıntıları bilen ve her zaman teşkilat varsa başarı vardır, istişare varsa rahmet vardır. Ortak akıl varsa birlik ve beraberlik vardır. Şiarıyla hareket eden bir kardeşinizim.

Ben merkezli yaklaşımla değil, çoğulculuk anlayışı içerisinde bulunan siyaset anlayışını ortaya koymak adına huzurlarınızdayız.

Aynı havayı soluyan aynı yolda yürüyen, komşuluk yapan arkadaşlık ve dostluk ilişkisi kuran bizler.

Kesinlikle bir siyasi çatışma içerisine girmeyeceğiz. Rahmetli Muhsin başkanın dediği gibi siyaset biter, dostluk devam eder.

Ayrıştıran değil, birleştiren gücü olarak bu memleketin hepimiz mayasında hepimiz suyunda, toprağında var olacağız.

Değerli Besnililer neden ve niçin Belediye Başkanı aday olduğumuzu sizlere açıklamak istiyorum. Siyaseti dar alandan çıkartıp geniş halk kitlelerine mal etmek için sizlerle birlikte siyaset yapmak için Besnililerin hakkını aramak için. Umutsuzluğun çaresizliğin, çözümsüzlüğün bir parçası değil. Besni’ye diye ümit olmak için buradayız.

Adıyaman Belediye Başkan Adayı Ziya Polat ise, Besni’yi  yeniden ayağa kaldırıp Su Gözüyle meydanıyla bütün yerleşim yerlerinin alt yapısı, üst yapısıyla hep birlikte olacağız inşallah. Besnililerle omuz omuza verip şehrimizi ayağa kaldıracağız diyorum. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum. Reşit kardeşimi de sizlere emanet ediyorum dedi.

Adıyaman İl Başkanı Emrah Bulucu ise, “Bugün milletvekillerimize, bakan yardımcılarımıza buradayız. Bakan yardımcılarımıza özellikle 31 Mart zaferi için bizlere destekleri için kendilerini kendilerine çok teşekkür ediyoruz.  Allah izin verirse 31 Mart'ta Reşit başkanımı başkan yapacağız amaçlı tayı daha da yükseğe çıkaracağız, dedi.

Milletvekil Hüseyin Özhan ise, Az çok beni de biliyorsunuz artık. Bir şey dediğim zaman sonuna kadar onu kovalarım. Ben size söz verdim. Değişim için ve komple değişiklik yaptık. Tüm milletvekili arkadaşlarımızla beraber ana düsturumuzu önce 3 noktada kurduk. Önce tarımsal alanda Adıyamanımızı belli bir noktaya getirmek oldu. Buna ilk başta şehrimizin batı tarafındaki yani Besni bölgesinin Keysun ovasına başlayan kısmını sulayacak olan Çetintepe barajının sulama kanallarını inşallah bu dönem plan bütçe komisyonunda bütçeye eklettik.

Bunun akabinde,  sanayi ikinci hamlemiz olacak. Üçüncü de turizm alanda olacak.

Milletvekil Mustafa Alkayış ise, “Eğer başka bir dönem olsaydı belki bu şekilde konuşmayacaktık. Ancak 6 Şubat depremi olmuş Adıyamanımız bu depremden ciddi anlamda etkilenmiş. Dolayısıyla bu seçimde önemli çalışmalar yapmak zorundayız.  Besnimizde yapılacak hizmetleri yapılacak işleri önümüzdeki 5 yıl içerisinde burayı derleyip toparlayacak, ayağa kaldıracak eskisinden daha mamur hale getirecek şekilde oylarımızı kullanacak ve biri birimizle oturup dertleşeceğiz. Bizim diğerlerinden farkımız şudur, birileri oy arttırmayı başarılı sayabilir. Birileri acaba benim ismim de konuşulabilir mi diye şu süreci takip edebilir. Ancak AK Parti olarak bizim üstümüzde bu memleketin sorunlarını hafifletmek, memleketi yeniden ayağa kaldırmak gibi de bir sorumluluğumuz var biz.

Bilgimizle görgümüzle tecrübemizle her şeyimizle Besnili kardeşlerimizin yanındayız. Reşit Alkan kardeşimizin yanındayız. Onun yol ve dava arkadaşlarıyız.

Milletvekili İshak Şan, “Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte yine Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla birlikte gece gündüz demeden çalışıyoruz, kurumlara gidip geliyoruz. Başkan adayımızıda tebrik ediyorum. Bu görevi gerçekten layıkıyla yapacağına inanıyorum, dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın, “

Besni azim şehirdir. Besni kadim şehirdir, Besnililer ferasetlidir. Adıyaman’ın batıya açılan penceresidir. Yeniliklere inovasyona açıktır. Besnili ne isteyeceğini, neyi nasıl yapacağını çok iyi bilenlerdendir. Besni’yi o yüzden kutluyorum, o yüzden tebrik ediyorum.

Bugüne kadar Besni tercihini hep kendine hizmet edenlerden yana kullandı. İbrahim Öztürk’ü seçti. Mehmet Emre'yi seçti.

Besni beni çok iyi biliyor, Bemde Besni’yi iyi bilirim. Besni’ye hep hizmetin en iyisini getirmeye çalıştık, çabaladık. Sağlıktan eğitime, adaletten, emniyete pek çok noktada yapılabilecek ne varsa yaptık.

Oy vererek belediye başkanını seçiyoruz. Peki seçerken neyi düşünüyoruz, hangi belediye başkanını seçersek besteye hizmet eder, hangi belediye başkanını seçersek sözünü tutar, projelerini yapar diyor ya cumhurbaşkanımızla babalar sözünü tutar. Burada reşit Alkan söz verdi. Hüseyin Özhan söz verdi. Onlar mı sözünü hep birlikte tutacağız. Onların sözünün yerine gelmesi. Hepimizin gayretiyle birlikte olacak.

Biz Besniyle hep gurur duyduk inşallah gurur duymaya devam edeceğiz. Değerli kardeşlerim bizim meselemiz parti meselesi. Şahıs meselesi makam meselesi değil. Bizim meselemiz memleket meselesi, Besni meselesi.

Bu mesele hepimizin ortak derdi ortak meselesi emin olun onun için buradayız.

Peki size soruyorum bu projeleri yapabilecek bu sözü verecek, verdiği sözü yerine getirebilecek başka bir aday var mı? Besni’de başka bir parti var mı? Başka bir lider var mı? dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefete yüklendi: "Ülkeyi yöneteceğini zanneden zavallılar" Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefete yüklendi: "Ülkeyi yöneteceğini zanneden zavallılar"

Haber: Güncel Haber Merkezi