Sağlık Bakanlığı'nca sağlık ihtiyaçlarının üst düzeyde temini maksadıyla Besni Devlet Hastanesi’ne Manyetik Rezonans (MR) tahsis edildi.

Ali Erdemoğlu’ndan Besni Devlet Hastanesi’ne önemli bir destek daha Ali Erdemoğlu’ndan Besni Devlet Hastanesi’ne önemli bir destek daha

Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın MR cihazı ile ilgili olarak yaptığı açıklama da ‘’Besni Devlet Hastanesinde vatandaşlarımıza daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunulması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 
Son dönemlerde Hastanemizde önemli projelere imza atıldı. Halkımızın talep ve beklentilerini karşılamak için gayretimizi sürdürüyoruz. Hastanemizin C rol grubundan B rol grubuna yükselmesinin ardından son olarak ta MR cihazının Besnimize kazandırılması bizleri oldukça mutlu etti. 
MR Cihazı kurulumu ile ilgili çalışmalar önümüzdeki günlerde başlayacak. İnşallah en kısa zamanda faaliyete geçer ve hastalarımıza şifa verir, dedi. 
SÜMER, MR CİHAZI HASTALARIMIZA ŞİFA DAĞITIRKEN, İLÇE EKONOMİSİNE DE KATKI SAĞLAYACAK
Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Sümer ise yaptığı açıklamada, “MR Cihazı ile ilgili, geçtiğimiz aylarda hizmet alımı yoluyla 3 defa ihaleye çıkılmış ve ihaleye giren firma olmayışı nedeniyle, alım gerçekleştirilememişti. Sağlık Bakanımızın Adıyaman ziyaretinde konuyu Milli Savunma Komisyonu Başkanımız Ahmet Aydın Beyle birlikte Bakan Beye iletmiştik. Sayın Bakanımızın da uygun görmesi 2011 Yılından beri Türkiye genelinde alımı yapılmayan MR cihazı bizzat bakan beyin talimatı ile hastanemize kazandırılmış oldu.
7 gün 24 saat hizmet verecek olan MR Cihazımız sadece Besni’ye değil çevre ilçelerden Gölbaşı, Tut ve Araban gibi bölgelerden gelen vatandaşlarımıza da hizmet verecek. Cihazımız ilçemize hayırlı uğurlu olsun,
Bu hizmetlerin Besnimize kazandırılmasında büyük emeği geçen Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın’a, İl Başkanımız Sayın Mehmet Dağtekin’e ve  tüm emeği geçenlere teşekkür ederim. “ dedi.