Tarımsal Destekler Hesaplara Yatıyor Tarımsal Destekler Hesaplara Yatıyor

Resmi Gazete'de yayımlanan ilan detaylarına göre, personel alımı uygulama ve sözlü sınavla gerçekleştirilecek.

Adaylardan istenen kriterlere göre, ortaöğretim mezunu adayların belirli alanlarda mesleki eğitim almış olmaları ve 2022 Kamu Personel Seçme Sınavı'nda "KPSSP94" puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekecek.

Ön lisans mezunları ise mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olmak kaydıyla, ilgili programları bitirmiş ve 2022'deki sınavda "KPSSP93" puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekecek.

Başvurular, 09 Ekim 2023 saat 10:00 ile 17 Ekim 2023 saat 17:00 arasında e-Devlet üzerinden yapılabilir. Adaylar, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru yapabilirler.

Başvuru sonuçları, internet adresi "www.afad.gov.tr"de yapılacak duyurudan sonra  Kariyer Kapısı üzerinden görüntülenebilecek. ayrıca yazılı bir tebligatta bulunulmayacak.

AFAD'ın bu personel alımı, nitelikli adayların AFAD bünyesinde görev almasına olanak sağlayacak önemli bir fırsat sunuyor.