Fenerbahçe, Nordsjaelland’ı konuk ediyor Fenerbahçe, Nordsjaelland’ı konuk ediyor


Türkiye Ragbi Federasyonu ve Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde10 – 16 yaş arası çocuklar için başlatılan Pass İt Back Projesi kapsamında Tag Ragbi branşı için ilimizde yaşayan 16 gence antrenör eğitimi verildi.
Proje kapsamında depremin yaralarını silmek için konteyner kentlerde yaşayan 10- 16 yaş arası gençler Tag Ragbi eğitimi vermeye başladı.
Konteyner kentlerde eğitim gören gençlerin gelişimlerinin takibi yine antrenörler ve Türkiye Tag Ragbi Federasyonu tarafından yapılacaktır. 
Proje kapsamında kız erkek 200 kişinin katılımıyla Tag Ragbi Turnuvası Yeni Mahalle spor salonunda düzenlendi.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş , kıyasıya geçen mücadelelerde heyecan dolu geçen turnuvada öğrenciler öğrendikleri teknikleri ve hünerleri sergilediklerini belirtti.
2 gün süren turnuvalarda u- 13 ve u-16 kategorilerinde sporculara kupalarını ve madalyalarını ödül töreninde Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş ve Spor Hizmetleri Müdürü Zeynal Abidin Deneri takdim etti.
Kupa töreninde konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş  ‘’ İlimizde yaşanan elim felaket sonrası hep beraber yaralarımızı sarmamız gerekiyor. Sporun birleştirici gücü bu anlamda bizler için önemli bir etken. Türkiye Ragbi Federasyonun bu değerli girişimleri hem deprem sonrası yaraların silinmesine hem de ilimizde yeni bir spor dalının temellerinin atılmasına sebep oldu. Tag Ragbi için eğitim alan 16 genç antrenörümüz sayesinde çok kısa sürede kız erkek 200 gencimizin bu sporu benimsemesi , gençlerimizin bu turnuvadaki heyecanı bizlere umut olmaya başladı. Turnuvada kıyasıya mücadele eden tüm gençlerimizi canı gönülden kutluyorum. Projenin ilimizde uygulanması, eğitimler sebebiyle Türkiye Ragbi Federasyonuna, Milli Takım Sporcularımıza ve antrenörlerimize şükranlarımı sunuyor Ragbi’nin Adıyaman iline şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.’’ Dedi.