Adıyaman Belediyesi, bu yıl da üniversiteyi kazanan öğrencilere desteğini sürdürdü.

6 Şubat’ta meydana gelen asrın felaketine rağmen üniversite sınavında başarı göstererek, örgün eğitim veren fakülte ve yüksekokulları kazanan Adıyamanlı depremzede öğrencilerin yanında olan Adıyaman Belediyesi, başarılı olan Adıyaman Kültür ve Eğitim Merkezi(AKEM) öğrencilerine eğitim yardımı çeklerini teslim etti.

Düzenlenen kahvaltılı programla çekleri teslim alan üniversite öğrencileri, her zaman yanlarında olan ve bu zorlu süreçte maddi manevi desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’a ve diğer emeği geçenlere teşekkür etti.

Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’ın il dışında olmasından dolayı katılamadığı programda öğrencilerle bir araya gelen Belediye Başkan Yardımcıları Abuzer Çelik ile Ramazan Oruç, gençlerin önerilerini ve taleplerini dinleyerek, başarılar diledi.

Adıyaman Belediyesi, 2023-2024 öğrenim yılında ilk 10 bine giren öğrencilere 6 bin TL, 11 bin ile 20 bine kadar olan öğrencilere 4 bin TL, 21 binden 30 bine kadar olan öğrencilere 3 bin TL ve 31 binin üzerinde olan öğrencilere ise 2 bin TL ödendi.

Kaynak İHA        

Tahmazoğlu, vatandaşlara misafir oldu Tahmazoğlu, vatandaşlara misafir oldu

#adıyaman son dakika 

#adıyaman haberleri

Kaynak: