Açıklama gereği duyduk


E. Soydan DOĞRU

E. Soydan DOĞRU

Okunma 14 Nisan 2014, 17:52

 Şirketimiz ve gazetemize yönelik asılsız iddiaları ve karalama kampanyalarını kamuoyu ile paylaşma ihtiyacı duyduk. Çünkü seçim öncesinde üzerimize atılı iftiralar halen kasıtlı olarak yayılmakta ve tarafsız ve adaletli davranmamıza rağmen aksi yönde bilgiler art niyetli kişiler tarafından yayılmakta.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var,  İlçemizde işletilmeciliği Şirketimiz Güncel Ajans Basın Yayın Reklamcılık Şirketi tarafından yapılan dolmuş durakları ve reklam panoları ihale ile alınmış olup, ihale gereği reklam panoları ve dolmuş durakları belediyenin kasasından tek kuruş çıkmadan şirketimiz tarafından 7 yıl önce kurulmuştu.

Amacı ilçede reklamların belirli bir düzen dahilinde görüntü kirliliğine yol açmayacak şekilde yapılması olan açık hava reklamcılığında bu uygulama yaklaşık 7 yıldan bu yana devam ediyordu. Ancak 30 Mart 2014 seçimlerinde ihale şartnamesi gereği görüntü kirliliği oluşturduğu gerekçesi ile yasak olmasına rağmen bazı aday ve muhtar afişlerinin gelişi güzel asılmıştı. Hatta iş abartılarak durak camlarına dahi 20-25 kadar afiş asılmıştı. Bu konu ile ilgili gazetemizde bir de haber yapmıştık. Adı geçen parti temsilcileriyle yaklaşık 9 defa görüşmemiz oldu ancak sonuç alamadık. Sonrasında ise müthiş bir karalama kampanyası ile karşı karşıya kaldık. Şirketimizin Saadet Partisi’ne ve adayına bilboardlarda yer vermediği , bir diğeri ise fiyatları yüksek söylediğimiz yönünde. Oysa ki gerçek başka idi. Biz her seçim öncesi olduğu gibi tüm partilere çağrı yaparak billboard ve reklam panolarında yer almak isteyip istemediklerini sorduk. Bununla ilgili şirket büromuzda bir toplantı yapıldı ve Saadet Partisi, Ak Parti, CHP ve BDP temsilcileri gazetemize gelerek. MHP ise telefonla arayarak sadece 1 bilboard istediğini belirtti. Son 3 haftayı kapsayan zaman dilimi için partiler sayı hem de yer konusunda anlaştılar. Yerler kura ile belirlenirken hiçbir partinin mağdur olmayacağı şekilde dönüşüm yapılması da planlandı. Fiyatlar tüm partilere eşit şekilde belirlendi. Toplantının ardından partilere de bir çağrımız oldu. Çevre kirliliğinin önlenmesi adına sağa sola gelişi güzel afiş asılmamasını ve ilçemizin temiz tutulması gerektiğini belirttik. Bu cümlemizde de samimiydik çünkü tüm bilboardlarımız ve reklam panolarımız dolu idi. Amacımız sadece güzel ilçemizin temiz kalması idi. Dikkat ederseniz sağa sola asılan afişler halen duruyor ve çirkin bir görüntü oluşturuyor. Asılacak olan  (özellikle binalara asılan brandalar) reklam afişleri ve brandalar bize para kazandıracaktı. Çünkü 4 partinin hemen hemen tüm reklam işleri firmamız tarafından yapılmakta idi. Para kazanacak olmamıza rağmen bu uyarılarda bulunduk. Uyarılara Saadet Partisi hariç tüm partiler uyacaklarını belirttiler. Ancak Saadet Partisi adayı 2 kez kendisi 7 kez de partiye mensup üyelerle görüşmemize rağmen bu uyarımızı dikkate almadı. Bizde tüm partilerle yaptığımız demokratik toplantıdan 2-3 gün sonra toplantıya katılan Saadet Partisi temsilcisini arayarak yasaklara uymadıkları gerekçesi ile reklamlarını iptal ettiğimizi beyan ettik. Çünkü bize ihtiyaçları kalmamıştı.Her tarafa yasak olmasına rağmen, binalara, dolmuş duraklarına, elektirik direklerine hatta Merinos Kavşağı’ndaki heykele bile asmışlardı. Gerçeğin ortaya çıkması için bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık. Taktir Besni halkınındır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Besni Güncel Ajans Basın Yayın Reklamcılık adına

E. Soydan Doğru

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.