Başkan Kılınç Mercan Reklam’ı ziyaret etti Başkan Kılınç Mercan Reklam’ı ziyaret etti

deprem1Arnavutköy Belediyesi, 13 Ekim Uluslararası Afet Risklerinin Azaltılması Günü'nde, 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenlerin anısına özel bir video klip hazırladı.
2018 yılında Arnavutköy Belediyesi Başkanı Ahmet Haşim Baltacı’nın talimatı ile kurulan Arnavutköy Belediyesi Arama Kurtarma (ARKUR) ekibi, 6 Şubat depremlerinde Adıyaman’da görev aldı. Arnavutköy Belediyesi, ARKUR ekibinin Adıyaman’da yaşadığı olayları içeren bir video klip hazırladı. Depremde vefat eden vatandaşların anısına hazırlanan klipte, Adıyaman'da yaşanan olaylar anlatılarak, ARKUR ekibinin çabaları ve duygusal anları izleyicilere aktarıldı.

“Bu kadar yıkıma nasıl yetişeceğiz”
6 Şubat depremleri sonrasında Adıyaman’da görev alan ARKUR Gönüllüsü Feti Kaya, yaşadığı deneyimleri paylaştı. Kaya, Adıyaman'da yıkımın boyutlarına şaşırdığını ifade ederek, "Elazığ ve İzmir depremlerinde de görev almıştım. İzmir'de yıkılan binaları gördüğümde çok etkilenmiştim ama Adıyaman’a vardığımda daha da şaşırdım. Kendi içimde, bu kadar yıkıma nasıl yetişeceğiz diye düşündüm" dedi.

“Arama kurtarmada en önemli şey sestir”
Kaya, aynı zamanda depremlerde sesin kritik bir öneme sahip olduğunu belirterek, "Arama kurtarmada en önemli şey sestir. Sesten yanıt alırsan çalışırsın, alamazsan çalışamazsın" diye ekledi. Depremlerde yaşadığı en unutulmaz anılarından birinin ekip olarak kurtardıkları Bahri Amca olduğunu söyleyen Kaya, "O anı asla unutamam. Bahri Amca'yı kurtardık, şu anda sağlıklı ve görüşüyoruz" şeklinde konuştu.
Feti Kaya, röportajında son olarak, insanların sevdiklerinin kıymetini bilmeleri gerektiğini vurgulayarak, "Belki 5 saniye, belki 10 saniye içinde her şey yok olabiliyor. O yüzden insanlar birbirleriyle güzel anılar biriktirmeli, birbirlerine değer vermeli" dedi.