Engelsiz yaşam merkezi engellilere umut oldu Engelsiz yaşam merkezi engellilere umut oldu

Siirt’te İl Koordinasyon Kurulu 2024 yılı 1. toplantısı, Vali Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığında kamu, kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kamu kuruluşlarının yatırımlarının izlenmesi, çalışmalarının koordine edilmesi ve il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla düzenlenen 2024 yılı il koordinasyon kurulu 1. dönem toplantısı, Vali Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Kızılkaya, "Bugünkü toplantımızın ana gündem maddesi 2024 yılının birinci döneminde ilimizde gerçekleştirilen yatırımları görüşmek, koordinasyonu gerektiren hususları tespit etmek, yerel ve bölgesel kalkınma bakımından değerlendirmesini yapmak olacaktır. Bu çerçevede ilimiz genelinde 2024 Ocak ayı itibariyle 298 proje üzerinde çalışmalar yapılmıştır. Bu projelerin toplam bedeli 49 milyar 328 milyon 607 bin TL’dir. Söz konusu projelere ayrılan ödenek miktarı 8 milyar 657 milyon 968 bin TL olup, 6 milyar 671 milyon 661 bin TL harcama yapılmıştır. Projelerin dönem nakdi gerçekleşmeleri yüzde 27 olmuştur. 298 projeden 174’ü tamamlanmış, 82’i devam etmekte, 23’ü ihale aşamasında ve 10 projeye de çeşitli nedenlerden dolayı henüz başlanamamıştır. Yukarıdaki rakamlardan da anlaşılacağı üzere 2023 yılı yatırımlar açısından ilimiz bazında gerçekleşmeler istenilen seviyede olmasa da kabul edilebilir seviyededir. İlimizde bulunduğumuz kış mevsiminden dolayı duraksayan çalışmaların mevsimin müsait olmaya başlamasından itibaren kurum ve kuruluşlarımız tarafından hızlandırması için gereken her türlü çabanın gösterilmesi ve başlanamayan projelerin hızla hayata geçirilmesi için gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir” dedi.

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, yatırımcı kurumların çalışmaları ve projeleri hakkında yaptıkları sunumlar ile sona erdi.

Siirt Valiliği Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya ilçe kaymakamları, belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.