Sözlü sınav sürecinin ardından yeni bir dönem başlayacak!

Milli  Eğitim Bakanı Yusuf Tekin katılmış olduğu bir canlı yayın sırasında sözlü sınav süreci devam eden 20.000 sözleşmeli öğretmen atama takvimi ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.1 Temmuz’dan itibaren başlayan sözlü sınav süreçlerinin ardından yeni bir dönem başlayacak. 657 sayılı kanun kapsamında önce güvenlik soruşturması ardından arşiv araştırması yapılacak.

Bakan Yusuf Tekin “Bu sürecin hızlandırılması için teklifte bulunacağız” diyerek süreç bittiği andan itibaren atamaların yapılacağını ve bu sürecin yeni  eğitim öğretim yılına yetiştirilmesini arzu ettiğini ifade etti. Sözlü sınav süreçlerinin hemen ardından atamaların ilan edilmesi üzerine duruluyor.

İnşaatı tamamlanan cami ibadete açıldı İnşaatı tamamlanan cami ibadete açıldı

Engelleri öğretmenler hakkında Bakan Tekin’den açıklama

Bakan Tekin o konuşmada engelli öğretmen ataması takvimine yönelik belirsizliğin devam ettiğini ifade etti. Bu sürecin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütüldüğünü yeniden söyleyerek “Bize bu anlamda bir rakam verilecek. Süreç tamamlandığında engelli arkadaşlarımızla ilgili atama sürecini duyuracağız. Şu anda oradan sayı beklemek zorundayız” dedi

Editör: Habibe Karakuş