Yeşilay Danışmanlık Merkezleri Halkımızın Hizmetinde Yeşilay Danışmanlık Merkezleri Halkımızın Hizmetinde

15temmuz2

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Hacı Reşit Camiinde mevlit okutulmasıyla başladı.

Kaymakam Çağlar Partal, kurum müdürleri ve vatandaşların katılımıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Besni Kaymakamlığı önünde 15 Temmuz ile ilgili fotoğraf sergisi açıldı. Daha sonra yine Besni Kaymakamlığı önünde düzenlenen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kuran'ı Kerim tilaveti ile başladı.

Etkinlik Sala okunması, Şiir okunması ile devam etti.

Besni Kaymakamlığı önünde gece geç saatlere kadar devam eden etkinliklerde 15 Temmuz 2016 Darbe Kalkışmasında yaşanan olayları anlatan sinevizyon sunumu, Besni İlçe Müftüsü Mehmet Ünsal tarafından dualar okunarak ilahi ve ney dinletisi ve ikramlarla son buldu.

Etkinlikte konuşan Kaymakam Çağlar Partal, ‘‘Bundan yedi yıl önce 2016 yılı 15 Temmuz’u çok karanlık bir şekilde başladı. Ülkemiz için, bizler için kapkara bir gece ülkemizin üzerine çökmüştü. Ordumuzun içerisinde çöreklenen FETÖ hainleri, bu milletin, devletin imkanlarını kendilerinden bilerek ve zafere de yaklaştıklarını düşünerek kendilerini çok güçlü hissediyorlardı o gece. Milletin, devletin üstüne çöreklendiler. Tabii onların hesap etmedikleri bir durum vardı. Türk milleti ülkesinin bağımsızlığı, milletinin geleceği tehlikede olduğunda, her ne şartta olursa olsun ve en önemlisi de her ne pahasına olursa olsun bir araya gelip bütün ayrılıklarını bırakıp gereğini yapıp milletin bağımsızlığını kurtarmıştı.  Tarih boyunca 15 Temmuz'da da bu değişmedi.

Aynı şekilde gerçekleşti Bizler de görmüş olduk ki aslında o milli mücadele ruhu, zaman ne kadar geçsede, milletin sinesinde dipdiri, taptaze duruyor. O gece de Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla millet devletin geleceğini, ülkenin bağımsızlığının tehlikede olduğunu gördü ve Cumhurbaşkanımızın etrafında kenetlenerek bu işi nihai noktaya eriştirdi. lki küçük bir alanı bize bırakacaklardı gerisini kafalarında tasarlamışlardı, bin yıllık, yüz yıllık planlarını gerçekleştirdiklerini ve buna çok yakın olduklarına eminlerdi. Ancak o karanlık, zifiri geceden, parlak bir zafer Türk milletinin olduğu bu parlak zaferin bedelini ödeyenlere, şehitlerimize, gazilerimize saygılarımı sunuyorum hatıralarına şükranlarımızı gönderiyoruz.

Çünkü o parlak zafer kolay kazanılmadı. Her gün bu zaferin bedelini Türkiye ödüyor. Önümüzdeki günlerde de belki benzer girişimler olacaktır. Çünkü biz bu topraklarda yaşamanın bedelini her zaman ödüyoruz. Hiçbir zaman da bu bedelden kaçmadık, kaçmayacağız. 15 Temmuz bunu gösterdi. Çünkü burada planlar var. Biz de bunları yaptırmayacağız. Olağanüstü dönemlerde çok güzel bir birliktelik gösterip gereğini yapıyoruz. Ancak bundan sonraki dönemlerde de Türkiye yüzyılında da milletimizin olağan dönemlerde de olağanüstü dönemlerdeki birlikteliği azim ve kararlılığı göstererek ülkemizi ileriye taşıması gerekmekte bu konuda hepinize çok büyük görevler düşüyor. Hepimiz üzerimize düşen sorumlulukları yerine getireceğiz, çok çalışacağız. Uyanık olacağız. Çünkü buradaki emeller bitmez. Her zaman bizim ülkemizi bölmek istiyorlar. Bunu biliyoruz biz. Bu bahaneye sığınmayacağız ve çok güçlü olup buna asla Fırsat vermeyeceğiz. Kurtuluş savaşında ve Çanakkalede de bunu dayattılar. Buna İzin vermedik. 15 Temmuz'da bunlardan biriydi. Ne mutlu ki milletimiz gereğini yaptı. Bu parlak geceye bizleri ulaştırdı başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatanı, bu toprakları bize vatan kılan ve her anda vatan kalması için kanlarıyla canlarıyla bunu sağlayan aziz şehitlerimize, gazilerimize şükranlarımı sunuyor, saygılar gönderiyorum.” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayında konuşmasının ardından gece sela okunmasıyla son buldu.15b temmuzzzz (2)