SAĞLIK HABERLERİ
Kuru ve Şiddetli Öksürük Trakeit İşareti Olabilir
05 Ocak 2019, 09:06 0
Kuru ve Şiddetli Öksürük Trakeit İşareti Olabilir
Trakeit yani soluk borusu enfeksiyonu, şiddeti giderek artan öksürük, soluk borusunda hissedilen ağrı, nefes darlığı ve halsizlik gibi belirtilerle ortaya çıkıyor. Genellikle bakteri ve virüslerin neden olduğu bu hastalık çocukları daha çok etkiliyor. Yetişkinlerde ise sigara ve alkol kullanımı trakeitin nedenleri arasında yer alıyor. Memorial Şişli Hastanesi Kulak Burun Boğaz Bölümü’nden Op. Dr. Pınar Korlu, trakeit ve tedavisi hakkında bilgi verdi.
Paletli ambulans hayat kurtarıyor
04 Ocak 2019, 09:30 0
Paletli ambulans hayat kurtarıyor
Yoğun kar yağışının olduğu Adıyaman’ın Sincik ilçesinde paletli kar ambulansı hayat kurtarıyor.
Yeni yılda sağlıklı yaşam için 9 öneri
02 Ocak 2019, 10:26 0
Yeni yılda sağlıklı yaşam için 9 öneri
Kötü alışkanlıklardan uzak durmak, hareketli bir yaşam tarzı benimsemek, sağlıklı beslenmek ve en önemlisi de stresi kontrol edebilmek sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Anadolu Sağlık Merkezi İç Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Enes Murat Atasoyu, yeni yıla sağlıklı girmek, sağlıklı kalmak ve pek çok hastalıktan korunmak için 9 sağlıklı öneride bulundu.
Bel Fıtığının 4 Nedeninden Uzak Durun
29 Aralık 2018, 14:32 0
Bel Fıtığının 4 Nedeninden Uzak Durun
Günlük yaşamın koşuşturması, yorucu iş saatleri, yüksek teknoloji kullanımı ve hareketsizliğin bir sonucu olarak bel fıtığı vakalarında artış görülüyor. Ancak her yaş grubunda ortaya çıkan bel fıtığını hayatınızda yapacağınız birkaç basit değişiklikle önleyebilirsiniz. Memorial Hizmet ve Bahçelievler Hastaneleri Beyin, Sinir, Omurilik ve Omurga Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Onur Yaman, bel fıtığının nedenleri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
Burun kuruluğuna pratik çözümler
29 Aralık 2018, 08:50 0
Burun kuruluğuna pratik çözümler
Kışın gelmesiyle beraber kaloriferler yanmaya başladı ve çok açılan kaloriferler, kuru hava ile birlikte burun kuruluğu, burun tıkanıklığı hatta burun kanamalarına kadar gidebilen problemlere sebep olabiliyor. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Denizhan Dizdar, ‘Günde en az iki litre su için, nemlendiricilerden, spreylerden ve buhar tedavisinden faydalanın’ diyor.
Kış hastalıklarından korunmak için 15 altın kural
26 Aralık 2018, 11:28 0
Kış hastalıklarından korunmak için 15 altın kural
Havaların soğuması solunum yolu enfeksiyonlarının görülme sıklığını artırıyor. Solunum yolunu etkileyen hastalıklar kapalı ortamlarda hızla yayılabiliyor; nefes darlığı, balgam ve öksürük gibi belirtilerle kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor. Belirtileri, sıklıkla griple karıştırılan üst solunum yolu enfeksiyonları ihmal edildiğinde ciddi rahatsızlıklara yol açabiliyor. Memorial Antalya Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü’nden Prof. Dr. Necla Songür, kışın en sık görülen hastalıklarla ilgili alınması gereken önlemler hakkında bilgi verdi.
SGK “ O süre sona eriyor”
26 Aralık 2018, 11:07 0
SGK “ O süre sona eriyor”
SGK “Nisan ayı ve öncesine ait Genel Sağlık Sigortası (GSS) borcunuzu ödemeniz halinde gecikme cezası ve gecikme zammını siliyoruz. Ödemeler için son gün 31 Aralık”
Hastanede deprem tatbikatı gerçekleştirildi
20 Aralık 2018, 18:14 0
Hastanede deprem tatbikatı gerçekleştirildi
Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde deprem tatbikatı gerçekleştirildi.